2019/10/19 at 9:27 PM
Banner Top

Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası’nda kadınlar 10 bin metre yürüyüşte milli sporcularımızdan Meryem Bekmez altın, Evin Demir ise gümüş madalya kazandı.
İsveç’in Boras kentinde düzenlenen şampiyonada kadınlar 10 bin metre yürüyüşte piste çıkan milli atletlerden Meryem Bekmez ile Evin Demir ilk iki sırada yer aldı.
Yarışa katılan üç Türk atleti de ilk bölümlerde Meryem’in öncülüğünde ilk üç sırayı korurken, Milli atlet Meryem Bekmez 44.44.50’lik derecesiyle birincilik elde etti. Evin Demir ise 46.38.68 ile Meryem’in ardından Avrupa ikincisi oldu. Aynı yarıştaki üçüncü sporcumuz Kader Dost ise yürüyüş stiline uymadığı için bekleme cezası aldı. Kader 1 dakika ceza alanında beklemesine karşın yarışa döner dönmez tempo yaptı ve 48.06.09’luk derecesiyle yarışı yedinci sırada tamamladı.
Diyarbakırlı sporcu Meryem Bekmez, daha önce de başarılı olduğu bu dal da bu kez ezici bir üstünlük sağlarken, rakiplerine tur bindirirek kürsünün en üst basamağına çıktı, gelecek yıllarda da Türkiye’nin madalya umudu olacağını kanıtladı.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article