2019/10/19 at 4:30 PM
Banner Top

Altınordulu gençler 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni ve bu toprakların “vatan” olmasını canlarıyla sağlayan aziz şehitlerimizi saygıyla andı. Çanakkale Zaferi ve şehitlerimiz için Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi ile Yeşilyurt’taki Sait Altınordu Tesislerinde törenler düzenlendi.

Torbalı’da gerçekleşen törende önce saygı duruşunda bulunan teknik ekip ve gençler hemen ardından İstiklal Marşı’mızı hep bir ağızdan söylediler. Atletik Performans ve Analiz Direktörü Savaş Serdar, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yapıp Çanakkale Destanı hakkında gençlere önemli bilgiler aktardı. Sporcular daha sonra Çanakkale Zaferi ile ilgili şiirler okudu.

Ege Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Öğretim Görevlisi İbrahim Çoban, Görsel Eğitim Salonu’nda çocuklara Çanakkale Destanı’nı detaylı şekilde anlatarak, verdiği bilgilerle gençleri adeta savaş dönemine götürdü. Tarihimizde Çanakkale Zaferi’nin çok önemli yer tuttuğunu belirten İcra Kurulu Başkanımız Barış Orhunbilge, “Altınordu’muzda her zaman vefa duygusu vardır. Önemli günleri hep beraber hatırlarız. Bugün de bütün şehitlerimiz için biraradayız” diye konuştu.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article