2019/11/22 at 11:04 AM
Banner Top

Aliağa deplasmanı dönüşü Bornova Yeşilova otobüsünün taşlanması amatör camiada tepki ile karşılanırken, olaya da savcılık el koydu.
Bornova Yeşilova Genel Kaptanı Alphan Acarbay, olayın Fenerbahçe’ye atılan kurşundan farkrlı bir yönünün olmadığını belirtirken, “Otobüste 37 kişi vardı. Şakran yolunda ilerlediğimiz sırada organize olan bir grup tarafından saldırıya uğradık. Koca kaya parçaları otobüsümüze atıldı. Araç az daha yoldan çıkıyordu. İnanılmaz panik yaşadık. Şoförümüzün dikkati ve soğukkanlılığı hayatımızı kurtardı. Seyir halindeki araca yapılan bu saldırı neticesinde hepimiz ölebilir ya da ağır yaralanabilirdik. Jandarma karakolunda durduk, aşağı inince gözlerimize inanamadık. Otobüsteki camların neredeyse hepsi kırılmıştı. Jandarma soruşturma başlattı. Canımıza kast edenlerin bir an önce cezalandırılmasını bekliyoruz. Biz futbol oynamaya geldik, hayatımızı kaybediyorduk” ifadelerini kullandı.
Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren araçların siyah plakalı oluşunun da dikkat çekici olduğunu belirten Acarbay, “Bir an önce saldırganların kimler tarafından organize edildiğinin ortaya çıkmasını ve adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz. Otobüs firmasının zararı da büyük. Kırılmadık cam kalmadı. Ama her şeyden önemlisi 37 kişinin şoförümüzün soğukkanlılığı sayesinde hayatta kalması. Saldırının Fenerbahçe’ye atılan kurşundan bir farkı yok.” diye konuştu.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article