2019/11/22 at 10:27 AM
Banner Top

Afyonkarahisar’ın Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki temsilcisi Afyon Belediyespor, TFF 2.Lig’deki temsilcisi Afjet Afyonspor ve Türkiye Voleybol  1.Ligi’ndeki temsilcisi İkbal Afyon Belediyespor takımları yeni sezon öncesi yol haritalarını belirleyebilmek için gelişmeleri beklerken, filede durum netleşmeye başladı.

Türkiye Voleybol Efeler Ligi’nden düşen ve İkbal Afyon Belediye Yüntaş Kulüp Başkanı Abdullah Aydoğan’ın göreve bırakma kararı ile iyice belirsizliğe bürünen İkbal Afyon Belediye Yüntaş Voleybol takımı yolunu belirledi ve 1. Lig’de yoluna devam etme kararı aldı.

Efeler Ligi’nde bulanan ve kulübü kapatmak üzere olan İnegöl Belediyespor’un bedelsiz olarak devir yapma olasılığı değerlendirilirken, bu yöntemin de yine maliyeti artıracağı gözönünde bulunduruldu
Afyon Belediye voleybol takımının, AFJET Afyonspor ve Afyon Belediyespor basketbol takımlarının bir an önce altyapıları geliştirmesi gerektiği vurgulandı. Hem oyuncu hem de gelir kaynakları bakımında altyapılarını güçlendirmesi gereken takımların, bir süre olduğu yerde sayarak güçlenmeleri ve sağlam bir yapılanma ile yoluna devam etmeleri benimsendi.
Afyon Belediye Voleybol takımının emektar oyuncusu Burak Hascan ve Antrenör Yardımcısı olan Ömer Faruk Pınar takımla birlikte yola devam etmeye sıcak bakarken, bu ikilinin antrenörlüğünde yola devam edecek olan Afyon Belediye’nin gençlerle kurulu bir takıma 3-4 takviye ile ligde kalabileceği belirtildi. Böylece hem alt yapıdan oyuncu yetişeceği hem de takımın daha az maliyete varlığını sürdüreceği belirtildi.
Yıllardır, Abdullah Aydoğan, Burhan Kınay, Şükrü Balık ile yürüyen Afyon Belediye Voleybol takımında mevcut yönetimin görevi bırakma kararı üzerine de mevcut yönetim ve Belediye ile yapılacak görüşmelerin ardından yeni yönetim oluşturulacak.

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article