2019/11/15 at 11:02 PM
Banner Top

Akigo Trabzonspor’u elinden kaçırdığına yanarken, maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu’ya da isyan etti. Trabzonspor karşısında 65. dakikada Bokila’nın golüyle 1-0 öne geçtikten 5 dakika sonra kalesinde golü gören Akigolar, ardından penaltı golüyle iyi mücadele ettikleri maçı puansız kapadı.
73. Dakikada Abdülkadir Parmak yerde kaldı, hakem Yaşar Kemal Uğurlu penaltı kararı verdi. VAR kontrolünün ardından karar değişmedi ve topun başına geçen Sosa topu ağlara gönderdi.
Yeşil siyahlılar penaltı pozisyonunda Abdülkadir Parmak’ın kendini yere bıraktığını öne sürerken, genç futbolcunun “penaltı mıydı değil miydi?” sorusuna “Bilmiyorum” yanıtını vermesi de olaya ayrı bir boyut getirdi.

 

Teknik Sorumlu Ercan Kahyaoğlu, ikinci yarıya iyi başladıklarını ifade ederken, “Bizim lehimize de skor gelişti. Ama bir anda ne olduysa oyunun içinde hakemin tutumu değişti. Arka arkaya iki gol yedik, aslında bunlar yemememiz gereken gollerdi. Bu çocuklar oyun oynamaya çalışıyorlar. Biz gerçekten çalışıyoruz. Dışarıdan müdahale olmaması lazım. Çocukların oyun oynamasına müsaade etmiyorlar.” dedi.
Caner Osmanpaşa ise TRTSpor’a verdiği röportajda, yanlı kararlar yüzünden en aşağı 10 puanlarının gittiğini belirtirken, “Maçın hakemi böylesine kritik bir pozisyonda VAr’a bile gitmiyordu. Abdülkadir (Bilmiyorum) diyor. Bu penaltı yok demek. Artık canımıza yetti. İkinci yarıda en aşağı 10 puanımız haksızlıklara uğradığımız için gitti. Bu 10 puanı kazanmış olsaydık, şimdi nerede olurduk” diye konuştu.
Öte yandan karşılaşma öncesi Akhisarspor’un eksik raporu da dikkat çekiciydi;
➤ Manu (cezalı)
➤ M.Yumlu (sakat)
➤ D.Nounkeu (sakat)
➤ Güray Vural (sakat)
➤ Cikalleshi (sakat)
➤ Eray (şüpheli-yedek soyundu)
➤ Bora Körk (şüpheli-yedek soyundu)
➤ M.Lopes (şüpheli-yedek soyundu)
➤ Joseu (kadro dışı)
➤ Fatih Öztürk (kadro dışı)

Banner Content
Tags: , , , , , , , ,

Related Article