2019/11/14 at 8:01 PM
Banner Top

Ci Group Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş, Bucaspor’dan yetişen Taylan Antalyalı’nın B,Ş. Erzurumspor’dan Galatasaray’a transferi konusunda Gençlerbirliği tarafından ortaya atılan hak iddiaları konusunda açıklama yaptı.
Aktaş, Gençlerbirliği kulübünün açıklamalarını büyük bir şaşkınlıkla izlediklerini belirtti. Gençlerbirliği’ne 1.5 milyon TL’ye satılan oyuncunun BŞB Erzurmuspor’a gönderilmesinden sonra sözleşmede yer alan paylarını istediklerini, ancak gizlilik gerekçesiyle protokolün verilemeyeceği yanıtı aldıklarını söyledi.
Olayın kamuoyu gündemine oturması üzerine Aktaş, şu açıklamayı yaptı:
“Bucaspor Futbol akademisi’nden yetişen yetenekli oyuncumuz için 2013-14 sezonunun bitiminde dönemin başkanı rahmetli İlhan Cavcav ile yüksek bir bonservis bedeli ve bir sonraki satıştan % 15 pay olmak üzere kulübümüz anlaşmıştı. Gençlerbirliği’nde fazla forma şansı bulamayan Taylan başka kulüplere kiralandı. Sonunda 2016-17 Sezonunda Büyükşehir B. Erzurumspor’a transfer olmuştu. Biz % 15 hakkımızı isteyince bize Gençlerbirliği kulübünden “bedelsiz” transfer edildiği yanıtını alınca şok olmuştuk. Gençlerbirliği gibi köklü bir camianın böyle ucuz yollara başvurmasına üzülürken, bizden Taylan’ı alırken olduğu gibi satarken de çift sözleşme yapılması karşısında hukuki yollara bile başvurmamıştık. Şimdi bizlere yaptıkları hareketi başkarı kendilerini yapınca hak arayışına giren Gençlerbirliği Kulübü’ne geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bundan sonraki süreçte futbolla ilgili işlemlerini spor ahlakına uygun olarak gerçekleştirmelerini dileriz”

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article