2019/11/14 at 12:19 PM
Banner Top

Voleybol Bayanlar 2.Lig 3.Grupta oynadığı 20 maçı da 59 puanla namağlup lider olarak tamamlayan Alaşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı 1.Lig’e çıkmak için mücadeleye başlıyor.
Adana’da 9-10-11 Mart tarihlerinde oynanacak müsabakalarda, yarı final etabında C Grubu’nda yer alacak olan “Sarı Melekler” Gaziantep Merinos, Amasya Şehzadeler Voleybol ve Balıkesir Edremit Altınoluk takımları ile karşı karşıya gelecek.

Karşılaşmalar Çukurova Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanacak. Sarı Melekler grupta ilk maçını 9 Mart Cumartesi günü Saat 16:30 da Amasya Şehzadeler Voleybol ile yapacak. Ardından 10 Mart 2019 Pazar Günü Saat 17:30 da Balıkesir Edremit Belediye Altınoluk ve son olarak da 11 Mart 2019 Pazartesi Günü 16:30 da Gaziantep Merinos ile karşılaşacak.
Türkiye Voleybol Federasyonu himayesinde A-B-C-D olmak üzere 4 grup ve toplamda 16 takımla tek devreli lig usulüne göre oynanacak “Yarı Final” müsabakaları sonucunda gruplarında ilk 2 sırayı alacak 8 Takım adlarını “Final Etabına” yazdıracaklar.
1.Lig Yolundaki son durak olan Final Etabı müsabakaları 4 erli 2 Grupta 18-19-20 Mart tarihlerinde Mersin Toroslar Spor Salonunda oynanacak ve gruplarında ilk 2 sırayı alacak toplamda 4 takım Bayanlar Voleybol 1.Ligi’ne yükselecek.

Daha önce Salihli’yi Sultanlar Ligi’ne dek taşıyan Gül İlter’in çalıştırdığı Sarı Melekler ilçeye bu gururu yaşatacaklarını belirtirken, Alaşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Derman Özdemir, “Sezon başında Belediye Başkanımız Ali Uçak’ın büyük desteğini arkamıza alarak şampiyonluk hedefi ile yola çıktık. Normal sezonu namağlup lider tamamlayarak bizlere büyük bir gurur yaşattı. 1.Lig için önümüzde iki adım kaldı. Yarıfinali de finali de geçip ilçemize bu mutluluğu yaşatacağız. Teknik ekibimize ve sporcularımıza güvenimiz tam. Şampiyon olarak şampiyonluk kupasını her zaman yanımızda olan ve desteğini bizden hiç esirgemeyen Belediye Başkanımız Ali Uçak’ a ve Alaşehir halkına armağan etmek istiyoruz” dedi.

Banner Content