2019/10/19 at 4:32 PM
Banner Top

Menemenspor yönetimi yazılı açıklama yaparak kulübün kayyuma kalması olasılığını “ihanet”olarak nitelerken, Menemen’e kayyum atamaya çalıştığı öne sürülen eski futbolcu, miletvekili Alpay Özalan’a da çağrı yaparak, Menemen’den ellerinizi çekin” dedi.

Fikret Uzun’un açtığı dava ile yargıya taşınan ve tedbir kararı alınan kongrede seçilen yönetim,  kulübe kayyum atama çalışmaları yapılmasına ‘ihanet’ yorumunu yaparken, kayyum atama çalışmalarına AK Parti İzmir Millet Vekili Alpay Özalan ve AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel’in müdahil olduğu iddialarına da sert tepki gösterdi.

Tahir Şahin’in kulüp başkanı seçildiği Menemenspor’da yaşanan gelişmeler üzerine Menemen Spor yönetimi yazılı açıklamada  bulundu.

Kayyum atama çalışmalarına AK Parti İzmir Millet Vekili Alpay Özalan ve AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel’in müdahil olduğu iddia edilirken, açıklama şöyle:

Son zamanlarda Menemen Spor Camiası ne yazık ki haksız bir şekilde kamuoyunda acımasızca yıpratılmaktadır. Kulüp tarihinde ilk kez Spor Toto 1. Lige çıkmanın şampiyon olmanın keyfinin yaşanması gerekirken bu güzel mutluluk bile yaşatılmamaktadır.

25.05.2019’da yapılan kongre kararları Menemen Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kulübümüzün hiçbir savunması alınmadan ihtiyati tedbir kararı alınmıştır.

Bu karardan sonra Dernek Tüzüğüne göre; “eski yönetim görevine devam eder ve 6 ay içersinde yeni kongre kararı alır”  yazmasına karşın son zamanlarda Dernek Tüzüğü hiçe sayılmak istenerek kulübe kayyum atama çalışmaları yapmak Menemen Spora ihanet etmekten başka bir şey değildir.

Bizler Menemen Spor camiası olarak bütün bu olanları üzüntüyle ve ibretle izlerken ne yazık ki kayyum atama çalışmalarına Ak Parti İzmir Millet Vekili Sayın Alpay Özalan ve Ak Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel’in de dahil olduğunu son derece üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Sevgili Alpay Özalan; yıllardır Milli Takımda ve Büyük kulüplerde forma giymiş bir sporcu olarak böylesi büyük ve yanlış işlere girmekle giydiği formalara haksızlık ettiği gibi mensubu olduğu Siyasi partiye de büyük haksızlık yaparak Ak Partiyi de sıkıntıya düşürmektedir.

Menemen Spor camiası olarak Sevgili Alpay Özalan’ın tarafsızlık ilkesi göstererek bu yanlıştan bir an önce dönmesini bekliyoruz. Sevgili Alpay en önce seni sporcu olduğun için seviyor ve başarılarından dolayı saygı duyuyoruz, ancak Menemen Spor camiasından ellerinizi çekiniz, bir sporcu gibi davranıp spora siyaseti karıştırmamanızı sizden bekliyoruz.

Öte yandan Menemen’de yıldızı parlayan ve 42 maçta 16 gol attığı, 2016-17 sezonundan sonra Demir Grup Sivasspor’a transfer olan Mert Hakan Yandaş da, eski kulübünden süre İstedi. Sportif Direktör Cenk Laleci’ye “Menemen’in yeri bende ayrıdır. Süper Lig olmazsa Menemen’de oynamak isterim” mesajını ileten 24 yaşındaki golcü orta saha futbolcusu gelişmeleri beklemek için süre istedi.

Başkanlığı askıya alınan Tahir Şahin imza attırdığı Teknik Direktör Abdullah Ercan da Mert Hakan’ı takımda görmek istediğini belirtti. Mert Hakan geçen yıl yaşadığı sakatlık yüzünden Süper Lig’de 9 maçta 179 dakika süre alabildi. Bir maç da U21’de süre alan Mert Hakan 1 gol kaydetti.

Banner Content
Tags: ,

Related Article