2019/11/14 at 12:26 PM
Banner Top

İç transferi noktalayan Altay dışa yöneldi.
Siyah beyazlılar Onur Akbay’a yönelirken, Adanaspor’la sözleşmesi sona eren tecrübeli futbolcuyla yapılan ilk görüşmeler olumlu geçti. Yönetim transfere resmiyet kazandırmak için tüm imkanlarını seferber ederken futbolcuyla yıllık ücreti konusunda pazarlıklarını sürdürüyor.
Futbola Erbaaspor’da başlayan Onur, Çorumspor’da profesyonel olurken Anadolu Selçuk, Adanaspor, Karşıyaka, Bursaspor, Ş.Urfa ve Adana Demirspor’da da forma giymişti. Onur Akbay geçen sezon Adanaspor’da 32 maçta görev alırken 1 gol kaydetti.
Yönetim ayrıca İstanbulspor’lu ön libero Arif Morkaya ile de masaya oturmaya hazırlanıyor. Manisa FK ve Samsunspor’un da talip olduğu 30 yaşındaki futbolcunun Altay’a imza atması bekleniyor.
Transfer gündeminde yer alan gol kralı Marco’ya resmi teklif gelmediğinin altını çizen Sportif Direktör Özden Töraydın, Afyon Kampı’nda yabancı futbolcularla yapılan görüşmelerde; “Marco’ya da kendisine bir teklif gelmediğini ve onunla yola devam etmek istediğimizi” söylediğini vurgularken, “O da burada mutlu olduğunu söyledi. Sözleşmesi devam ediyor, bir sıkıntı yok” dedi. Altay yönetimi Portekizli yıldız için 500 bin Euro bonservis ücreti istiyor. Altay, yeni sezonda Paixao’nun sözleşmesinde yazan rakam oranında futbolcunun alacağında yüzde 10 iyileştirme yapacak.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article