2019/12/07 at 6:41 AM
Banner Top

Liderlik hesapları yaparken, ard arda aldığı 3 mağlubiyetle 4. sıaradan 10.luğa gerileyen Altay kötü gidişe çare arıyor.
Ligin en iyi kadrolarından biri olarak gösterilen ekibin özellkle orta alan ve ardından kale ve savunmada yaşanan sorunlarla pozisyon üretememesi kısa bir süre öncesine kadar şampiyonluk türküleri söyleyen taraftarın da umutlarını kırdı.
Menemen maçıyla başlayan seri Hatay’da sürerken, Altay Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, Karagümrük karşısına da ilk 11’den üç önemli değişiklik yaparak başladı. Sezon başından beri ilk 11’de başlayan Tatos’un yerine Karafırtınalar, Leandrinho’ya şans verdi. Sakatlığı geçen sağ bek Erhan Kartal formasına kavuşurken, Murat Uslu kulübeye çekildi. İbrahim Öztürk 18 kişilik kadroya alınmazken, cezası biten Abdülkerim Bardakcı savunmadaki yerini aldı. Son 8 hafta ilk 11’de siyah-beyazlı ekibin kalesini koruyan Emre maç kadrosuna alınmazken, eldivenleri Aydın Bağ giydi.
Bu değişiklikler de Altay’ın kötü gidişine çözüm olamadı. Gereksiz yere ceza alanı önünde oynanan bir topun kaptırılması penaltıya yol açarken, teknik kapasitesiyle övülen orta alan da pozisyon üretemedi. Putsila’nın formsuzluğu buna karşın sahada kalması taraftarların eleştirileri arasına yer aldı. Umudun sadece Kappel’in koşularına bağlayan siyah beyazlı ekip Karagümrük karşısında çözümsüz kaldı.
Siyah beyazlılar sorunu çözmek için teknik heyet futbolcularla bir toplantı organize etti. Lige verilen aradan yararlanacak ola Altay çarşambadan itibaren toplanarak çalışmalara başlayacak.
Sportif direktör Özden Töraydın, takımın kalitesininiyi olduğunu ancak bireysel performanslar nedeniyle puan kaybettiklerini vurgularken, “Durum değerlendirmesi yapıp yol haritamızı çizeceğiz.Yapılacak toplantının ardından çözüm için düğmeye basacağız” diye konuştu.
Geçen sezonun ikinci yarısında oluşturılan ekibi bu yıl koruduklarını ve iyi takviyeler de yaptıklarını vurgulayan Töraydın, “Sadece bireysel formsuzluklar var. Gerekli görüşmeleri yapıp kötü gidişin nedenini bulacağız. Takımın durumundan memnun değiliz” dedi.
Aranın ardından Akhisar deplasmanına çıkacak olan Altay, ardından eskişehirspor’u konuk edecek, Osmanlı (deplasman) Adana Demirspor ve Erzurum (deplasman) ve Giresun maçlarıyla ilk yarıyı noktalayacak.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article