2019/10/19 at 4:12 PM
Banner Top

Altay’da yönetim ve camia transfer yasağı şoku ile sarsıldı.

Eski futbolcu ve çalışanlara olan borç nedeniyle transfer tahtası kapanırken, yeni borçlar eklenmediği takdirde yasağı kaldırmak için en az 1 milyon lira gerekeceği öğrenildi.

İzmir 20°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Altay'da deprem! Transfer yasağı geldi
Spor
12 Haziran 2019 Çarşamba 12:19

Altay’da deprem! Transfer yasağı geldi

Spor Toto 1’inci Lig’de yeni sezonda şampiyonluğa oynamayı hedefleyen Altay, yeni bir transfer yasağıyla sarsıldı.

Siyah-beyazlı kulüpte eski futbolcu ve personel alacakları nedeniyle transferin önünün kapandığı öğrenildi. İzmir temsilcisinin borcunun yaklaşık 1 milyon TL olduğu belirtildi. Özgür Ekmekçioğlu başkanlığında daha önce 3’üncü Lig, 2’nci Lig ve geçen sezon da 1’inci Lig’de getirilen transfer yasaklarını gerekli ödemeleri yaparak kaldıran Altay’da, yönetim bir araya gelerek konuyu masaya yatıracak.

Yeterli kaynağın bulunamaması halinde siyah-beyazlıların dış transfer yapmama kararı alabileceği iddia edildi. Bu durumda Altay yönetimi iç transferde sözleşmesi sona eren 13 futbolcuyu kadroda tutmaya çalışacak. Siyah-beyazlılarda ön libero Ferhat, stoper Gençer, sol kanat İbrahim Akın, stoper İbrahim Öztürk, sağ kanat Furkan, ön libero Merter, sağ bek Murat Uslu, sağ kanat Oğuz Han, sol bek Özgür, sol bek Serkan, sağ kanat Sinan, sağ bek Necdet ve kaleci Egemen serbest kaldı.

Bu yıl taraftarların şampiyonluğa oynayacak kadro beklentisini Başkan Özgür Ekmekçioğlu’nun karşılayıp karşılamayacağı merakla bekleniyor. Bu durumda önce transferin önünü açmak durumunda kalan yönetimin Altay’ın borç yükünü arttırması ve Süper Lig gelmediği takdirde Altay ‘ı yine borç batağına sürüklenme tehlikesi bekliyor.

Gol kralı Marco’nun ise toplam maliyetinin 1 milyon 100 bin lirayı bulması talipleri ürkütürken, zamdan sonra sözleşmesini 600 bin liraya yükseltilme talebi yönetimin elini kolunu bağlıyor.

Banner Content