2019/11/19 at 5:06 AM
Banner Top

Altay’da taraftarlar sosyal medya paylaşımı yüzünden ceza alan tribün emekçileri için kampanya başlattı, hatıra bileti bastırdı. Kampanyaya destek büyüyürken, Boluspor, Giresunspor ve Sarıyer taraftarları konuyu duyar duymaz Altaylılar’a destek olacaklarını bildirdi ve hatıra bileti istedi.

Siyah beyazlı taraftarlar Altay Tribünü’nün tanınan isimlerinin de yer aldığı 4 tribün emekçisinin 3 Kasım 2018 tarihinde yaptığı Facebook paylaşımı gerekçesiyle 6222 sayılı kanun gerekçe gösterilerek sporda şiddeti teşvik etmek suçundan dolayı 8.634 TL İdari Para Cezasına çarptırıldığını vurgularken, söz konusu paylaşımda şiddete teşvik içeriği olmadığını öne sürdü.

Eylemin son haftalarda tribünlerde sıkça duyulan teknik direktörü istifaya çağıran tezahüratların Facebook’ta paylaşılmasından başka herhangi bir amaç içermediğini savundu. Cezanın paylaşım yapıldıktan 1,5 ay sonra ortaya çıkması da manidar bulunurken, Altay tribününün susturulmaya çalışıldığını ve cezai yaptırımlarla taraftarın tepkisinin azaltılmaya çalışıldığı öne sürülün açıklamada, Altay taraftarları ve tribün emekçileri dayanışmaya davet edildi.

Banner Content

0 Comments

Leave a Comment