2019/11/17 at 8:34 AM
Banner Top

Altınordu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği Turnuvası’nın ilk etabı Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde yapıldı. A.Ordu futbol okullarından 60 takımın yer aldığı turnuva iki gün sürerken, çocuklar birbirinden çekişmeli 180 maç oynadı. Şenlik havasında geçen organizasyonda 700 öğrenci futbolun güzelliğini yaşarken, fileler tam 699 kez havalandı.

Tribünden çocuklara destek veren veliler de güzel bir hafta sonu geçirirken, turnuvanın ardından çocuklar sertifikalarına kavuştu.

20-21 Nisan tarihlerinde ise bu kez 70 takımdan yine bine yakın öğrencinin katılımıyla turnuvanın ikinci etabını gerçekleşecek. 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Altınordu Felsefe Kardeşliği çatısı altındaki kulüplerin katılımıyla bir turnuvada daha çocuklarla el ele verilecek. Bu turnuvaya 100 takımdan 1.300 çocuk katılacak.

Tüm organizasyonlar Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde yapılacak.

Geçtiğimiz hafta U12 İzmir Cup gibi büyük bir organizasyonu geride bıraktıklarını belirten Altınordu Futbol Okulları Direktörü Aykut Turan, “Bu hafta da ara vermeden turnuvalarımız devam ediyor. Bugün ilk etabımızı tamamladık. İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde sürekli organizasyon olması için çalışıyoruz. Çocuklarımızı futbol oynarken görünce bizler de mutlu oluyoruz” diye konuştu.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article