2019/11/22 at 10:06 AM
Banner Top

Altınordu futbol akademisinde eğitim gören ve 18 yaşını geride bırakan gençler için her yıl sezon sonunda yaptığı profesyonelliğe geçiş yemin törenlerinin dördüncüsünü düzenledi.
Başkan Seyit Mehmet Özkan, yönetim kurulu üyeleri, tüm idari – teknik kadro ile velilerin katıldığı imza töreninde Mertcan Dağlı, Enes Kalyoncu, Yusufcan Esendemir, Hüseyin Solaklı, Alperen Selvi, Atalay Gürel, Muzaffer Kocaer, Mustafa Kaya, Barışcan Işık Altunbaş, Emre Oymak, Gökberk Efe, Sabrican Vural, Atalay Yıldırım ile Altar Han Hidayetoğlu, önce Türk ve Altınordu bayrakları ile futbol topu üzerine yemin ettiler, ardından da futbol kariyerlerinin ilk profesyonel imzalarını beşer yıllık olmak üzere attılar.

Ailelerin huzurunda gerçekleşen imza töreninden sonra gençler, mutluluklarını ebeveynleri ile paylaştı, günün anısına hatıra fotoğrafları çektirdi, ALFA’daki diğer oyuncularla kucaklaştı. Başkan Özkan, törende yaptığı duygu yüklü konuşmada anne babalara teşekkür etti. Özkan, “Süper Lig’deki 483 oyuncunun 240’ı yabancı. 28 yaş ortalaması var. Biz, kimsenin yapamadığını başarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu toprakların çocuklarına kendimizi adadık. Zengin olalım, yatımız katımız olsun diye hedefimiz yok. Tek hedefimiz; buradaki gençleri Avrupa’nın en üst düzey liglerinde forma giyerken görmek” dedi.

Özkan, iki yıl sonra Altınordu A Takımı’nın tamamen akademiden çıkan gençlerden oluşacağını da ifade ederek, “Allah bana çocuk vermedi ama şu anda benim 12 bin çocuğum var. Bu çocuklara spor yaptırmak, onları güvenli bir geleceği taşımak için çabalıyoruz. Aralarında Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder gibi dünya çapında yıldızlar var, bunu şimdiden görüyoruz. Bugün imza atan gençlerimiz de Çağlar ve Cengiz ağabeyleri gibi bir kariyer sahibi olabilirler. Biz hepsini çok seviyor ve onlara güveniyoruz” diye konuştu.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article