2019/11/20 at 2:58 AM
Banner Top

ULUSLARARASI Fair-Play Konseyi (CIFB) Başkanı Jeno Kamuti, Dünya Fair-Play Ödülü’ne aday gösterilen Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ı ve yapılanları yerinde görmek amacıyla Altınordu’yu ziyaret etti. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı ve CIFB Üyesi Erdoğan Arıpınar ile Yönetim Kurulu Üyesi Avni Erboy’un da yer aldığı ziyarette Kamuti, seçimin önümüzdeki Mart ayında yapılacak toplantıda gerçekleşeceğini söyleyerek, “Altınordu, beklentilerimin çok üzerinde adeta fantastik bir kulüp. ” açıklaması yaptı.

Far-Play heyetinin ziyareti Kuşadası Beytullah Baliç Yerleşkesi’nde başlaşıp, Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi ve Selçuk İsmet Orhunbilge Tesisleri ile devam etti. Heyete, Altınordu organizasyonu hakkında geniş kapsamlı sunumlar yapıldı, kulübün misyonu ve vizyonu ile ilgili detaylı bilgiler aktarıldı. Öğle yemeğinde Başkan Özkan ile buluşan heyet, zamanının önemli bir bölümünü ise Tatil Şenliği’ne katılan binlerce çocukla İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde geçirdi.

Eskrimde iki olimpiyat altın madalyası bulunan, sayısız kez Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan Kamuti, Altınordu gibi bir kulüple daha önce hiç karşılaşmadığını belirterek, “Dinlemek ve yaşamak çok farklı şeyler. Sayın Erdoğan Arıpınar, Altınordu ile ilgili bize bugüne kadar çok şey anlattı. Ancak gelip, 30 milyon Türk genci için yapılanları görünce çok duygulandım. Altınordu fantastik bir kulüp. Saha içinde ve dışında verilen eğitimler çok önemli. Çocukların mutluluğu ise her şeyin ötesinde” dedi

Altınordu’yu özel olarak takip etiklerini ifade eden Arıpınar ise “Seyit Mehmet Özkan ve Altınordu Dünya Fair-Play Ödülü’nü hak eden bir kulüp. Ülkemizde bir spor kültürünün oluşmasına yönelik yapılan çalışmaların öncülüğünü yapabileceğini Sayın Kamuti ile birlikte yaşayarak gördük. Altınordu gibi kulüplerin çoğalması, ülkemizin sporda istenilen çiziye ulaşmasını sağlayacaktır. Özkan eğer Dünya Fair-Play Ödülü’nü kazanırsa, bu ödülü kendisine 30 milyon genç adına vereceğiz” diye konuştu.

Kamuti’nin çok özel bir isim olduğunun altını çizen Özkan ise “Kamuti, ilk spora başladığı günden bu yana (İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Sporcu) mottomuzu adeta temsil eden, başlı başına bir başarı hikayesi. Kendisine felsefemizi anlattık ve iyi birey olmanın bizler için ne kadar önemli olduğunu gösterdik. Spor yapan binlerce çocuğumuz ile bir araya gelmesi onu gerçekten çok etkiledi. Biz, kendimizi bu toprakların çocuklarına adadık ve bunun anlaşılması gurur verici bir olay” dedi.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article