2019/11/14 at 4:26 PM
Banner Top

Buca Belediyesi yapımını tamamladığı 15 dönümlük dev tesisin açılışını ünlülerle yapacak. Buca Belediyesi Spor Tesisleri’nin açılışında Türk futbolunun birbirinden ünlü futbolcularını ve Buca’nın efsane isimlerini buluşturacak.
Muhteşem açılış töreni 6 Aralık’ta yapılacak. Açılış töreninde Tümer Metin, Semih Şentürk, Ahmet Dursun, Tuncay Şanlı, Hasan Kabze, Tugay Kerimoğlu gibi birçok ünlü futbolcunun Buca’nın efsane futbolcuları ile yapacağı dostluk maçıyla renklenecek.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da ‘Ünlüler ve Efsaneler ‘ dostluk maçında Buca’nın efsane futbolcularıyla omuz omuza mücadele verecek.
Buca’nın unutulmaz futbolcuları Sertan Vardar, Mustafa Bahadır, Koray Arslan, Kenan Aslanoğlu, Yakup Sertkaya, Sedat Allak, Cem Kargın, Orkan Yurtkoru, Engin Öğetir, Onur Yeniyurt, Ahmet Solakel, Aytekin Sümbül ve Hayrettin Demirbaş’tan oluşan efsaneler takımı Başkan Piriştina ile birlikte sahaya çıkacak.

Ünlüler takımında ise Tuncay Şanlı, Ahmet Dursun, Serdar Kulbilge, Semih Şentürk, Faruk Atalay, Hayati Köse, Volkan Arslan, Hasan Kabze, Mert Korkmaz, Ömer Erdoğan, Tümer Metin, Ayhan Akman, Mehmet Yılmaz ve Tugay Kerimoğlu gibi Türk futboluna damgasını vurmuş isimler yer alacak.

Temeli bu yıl Şubat ayında atılan tesis Buca Yenigün Mahallesi’nde yer alıyor. Modern mimarisi ve eksiksiz donanımıyla Buca’da amatör sporun gelişimine ve sporcuların yetişmesine destek olacak tesis yaklaşık 15 bin metrekare alanda konumlanıyor. Tesisin bünyesinde; standart ölçülerde bir futbol sahası, 2 halı saha, 600 kişilik tribün, amatör spor kulüplerinin kullanımı için 25 adet ofis, soyunma odaları, duş üniteleri, eğitim faaliyetleri için derslik ve jimnastik salonu, hakem odaları, revir, 235 metre koşu parkuru ve kafeterya bulunuyor.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca’nın spordaki etkin gücünü daha da arttıracak, geleceğin futbol yıldızlarının yetişmesine olanak sağlayacak, modern ve profesyonel imkanlarla spor yapılabilecek Buca Belediyesi Spor Tesisleri’nin spor kulüplerinin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayacak şekilde projelendirildiğini belirtti.

Amatör Spor Kulüplerinin yuvası olacak tesisle sporun kalbinin Buca’da atacağını belirten Piriştina, kentin merkezinde yer alan tesisin konumuyla da çocuklar ve ailelere ulaşım sıkıntısı yaşatmayacağını ifaade etti.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment