2019/11/15 at 9:52 PM
Banner Top

Amedspor oyuncusu Mansur Çalar, TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta Amedspor ile Sakaryaspor arasında oynanan ve 1-1’lik beraberlikle sonuçlanan maçın öncesinde ve sonrasında yaptığı sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle PFDK’ya sevk edilmişti. Sakaryaspor cephesi futbocunun sahaya jiletle çıktığını ileri sürmüştü.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Çalar’ı futboldan ömür boyu men etti.

PFDK kararı şöyle açıkladı:

“AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü sporcusu MANSUR ÇALAR’ın, rakip takım sporcularına yönelik saldırıları nedeniyle FDT’nin 4/2, 44/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca 4 YIL MÜSABAKALARDAN MEN ve 25.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, üç yılı aşan ceza bakımından FDT’NİN 95/1. Maddesi uyarınca SÜREKLİ HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta hafta sonu oynanan Amed Sportif Faaliyetler-Sakaryaspor maçının ardından çıkan görüntülerde, Mansur Çalar’ın rakip futbolcuları jiletlediği iddia edilmişti. Sakaryasporlu 4 futbolcunun şikayeti üzerine hakkında soruşturma başlatılan Mansur Çalar, çıkarıldığı hakimlikçe yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Ali Karakaş, futbolcusuna sahip çıkarak, sahalarda toplumu ayrıştıracak, kin ve nefret oluşumuna yol açacak davranışları kınadıklarını, yeşil sahalarda kardeşliğin ve dostluğun yeşermesini dilediklerini söylemiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Eğer böyle bir jilet ve yaralama varsa karşı takımın oyuncuları neden buna itiraz etmediler? 90 dakika oynadıktan sonra neden bu itirazı yaptılar? Bu da manidardır ve cevaplanması gereken bir sorudur.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta hafta sonu oynanan Amed Sportif Faaliyetler-Sakaryaspor maçının ardından çıkan görüntülerde, Mansur Çalar’ın rakip futbolcuları jiletlediği iddia edilmişti. Sakaryasporlu 4 futbolcunun şikayeti üzerine hakkında soruşturma başlatılan Mansur Çalar, çıkarıldığı hakimlikçe yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla salıverildi.

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Ali Karakaş, kulüpte düzenlediği basın toplantısında, sahalarda toplumu ayrıştıracak, kin ve nefret oluşumuna yol açacak davranışları kınadıklarını, yeşil sahalarda kardeşliğin ve dostluğun yeşermesini dilediklerini söylemiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Eğer böyle bir jilet ve yaralama varsa karşı takımın oyuncuları neden buna itiraz etmediler? 90 dakika oynadıktan sonra neden bu itirazı yaptılar? Bu da manidardır ve cevaplanması gereken bir sorudur.’

 

Banner Content
Tags: ,

Related Article