2019/11/14 at 7:44 PM
Banner Top

Arkas, EAYK ve Çeşme Marina işbirliğinde bu yıl üçüncü kez düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta, Çeşme parkurunda yapıldı.
Arkas Aegean Link Regatta 28 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Çeşme’nin farklı bölgelerinde yapılan 5 yarışla tamamlandı. 54 tekne arasındaki mücadelede, IRC grupları arasındaki genel sıralamada birinciliği Arkas-MAT Sailing Team kazanırken, Orsa Cheese Sailing ikincilik, Arnes de üçüncülük elde etti.

Etkinlik aynı zamanda “çevreci” yanı ile dikkatleri üzerine çekti. Yelkencilerin Ege Orman Vakfı’na yaptıkları bağışlarla İzmir yangınında yok olan ormanlık alana 5 bin fidan dikilecek.
Ege Orman Vakfı işbirliğinde bir kampanya başlatılırken, EAYK Komodoru Oğuz Akif Sezer,
“Yelkencilerimiz bu kampanyaya fidan başına 10 lira bağışlayarak katkıda bulunuyorlar. İzmir’de yanan ormanlık alanı yeniden ağaçlandırmayı hedefledik. 5 bin fidana ulaştığımızda, etkinliğimizin adını taşıyan bir hatıra ormanı ile zarar gören doğamızı elimizden geldiğince onarmaya çalışacağız.” dedi

Yarışın coşkusu 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri ile birleşti.  Çeşme Belediyesi de bu yıl değişik bir fener alayı düzenledi. Fener yerine herkes cep telefonlarının ışıklarını yaktı. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran “Biz de belediye olarak bu kampanyayı destekliyoruz. Fenerlere harcayacağımız yağ parası ile Ege Orman Vakfı’na bağışta bulunacağız.” dedi

Önceki yıllarda rotasında olan Sakız Adası etabının bu yıl ekiplerden gelen talepler üzerine iptal edildiği Arkas Aegean Link Regatta’da, IRC ve Gezi sınıflarında; İzmir ve Çeşme dışında İstanbul, Ayvalık, Çandarlı, Dikili, Çeşme, Sığacık, Mersin, Marmaris ve Kuşadası’ndan gelen ekiplerin yanında bu yıl bir de Rus ekip yer aldı.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , ,

Related Article