2019/11/13 at 2:34 AM
Banner Top

Voleybol Efeler Ligi 20. hafta karşılaşmasında lider Halkbank’ı ağırlayan Arkasspor rakibine sadece iki set direnebildi ve karşılaşmayı 3-1 kaybetti.
Atatürk Voleybol Vestel Venus Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmada, Arkas’tan yetişen Burutay Subaşı’dan yoksun rakibi karşısında ilk seti elinden kaçıran ikinci seti alan İzmir ekibi, direnç gösteremeyince kolay iki setle rakibine teslim oldu.
Arkasspor bloklarda etkili olduğu ilk sette Lagumdzija ile hücumda da başarı sağladı. Ne var ki iki kez set sayısı atan mavi beyazlılar seti 27-25 rakibine kaptırdı.
İkinci sette daha istekli görünen Arkasspor mücadeleyi 25-21 kazanıp durumu 1-1’e getirdi. Arkas’ın maça asılması beklenirken, konuk takım farkı açtı ve seti 25-14 gibi açık farkla kaybetti. 4. sette 8 sayı geri düştükten sonra maçı bırakan Arkasspor 3-1’lik yenilgiye boyun eğdi.
Arkasspor 7.ci mağlubiyetini alırken, ikinci sıradaki yerini korudu. 17. galibiyetini elde eden Halkbank ise liderliğini garantiledi.

Salon: Atatürk Voleybol Vestel Venus Spor Kompleksi

Hakemler: Yavuz Akdemir, Arzu Emiroğlu

Arkas Spor: Radke, Taht, Lagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu, Mert Matic, Burak Mert (Mustafa Koç, Bravo)

Halkbank: Luburic, Efe Bayram, Kemal Kayhan, Baranowicz, Sket, Faik Samed Güneş (Alperay Demirciler, Hasan Yeşilbudak, Arslan Ekşi, Hakkı Çapkınoğlu, Quesque)

Setler: 25-27, 25-21, 14-25, 20-25

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE