2019/11/19 at 5:48 AM
Banner Top

Adana’da günün 6. Yarışı olan Umutbey Koşusu’nda Ateşbibi isimli kısraktan düşen şampiyon jokey Halis Karataş, at yarışı severleri korkuttu. Yerde dakikalarca hareketsiz kalan Halis Karataş çok ciddi bir tehlike atlattı.

Yaşanan kazanın hemen ardından olay yerine gelen ambulans ve ilk yardım ekibi, bir süre yerde hareketsiz kalan, Halis Karataş’a ilk müdahaleyi yaptı ve Halis hastaneye götürüldü.

TJK’dan yapılan açıklamada Karataş’ın göğüs ağrısı şikayeti ile hastaneye kaldırıldığı ancak, herhangi bir kırığa rastlanmadığı, ciddi bir durumun söz konusu olmadığı açıklandı.

Aynı anda Cibekoğlu isimli safkandan düşen Jokey Velat Demir’in de önemli bir sağlık problemi olmadığı öğrenildi.

 

Yarışseverler tarafından “Sihirbaz” lakabıyla tanınan Halis Karataş, bindiği 21028 at ile 5740 birincilik kazandı. Jokeyliğe 14 yaşında adım atan ve hızla başarı basamaklarını tırmanarak yarışseverlerin en güvendiği jokeylerden biri haline gelen Halis, TJK eski başkanlarından Özdemir Atman’ın kızı Begüm Atman ile evlendi.  Bu evlilikten iki çocuk sahibi olan Halis Karataş, bundan 4 yıl önce eşini kaybetti.

Kariyeri boyunca 6 Gazi Koşusu şampiyonluğu yaşadı. Kayın pederinin sahip olduğu Bold Pilot isimli tayla 1996 yılında Gazi Koşusunu 2.26.22 derece ile kazanarak pist rekoru kırdı.

Bold Pilot’ ile kazandığı zaferler ve eşi Begüm Atman’la yaşadığı büyük aşk ‘Şampiyon’ adlı filmle beyaz perdeye aktarıldı. Ünlü jokey Halis Karataş’ı Ekin Koç, Begüm Atman’ı Farah Zeynep Abdullah ve Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise Fikret Kuşkan canlandırdı.

Banner Content
Tags: , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment