2019/11/14 at 6:25 AM
Banner Top

Daha önce 6 puanı silinen Balıkesirspor’da futbolcular ve taraftarlar takıma sahip çıkılması için girişimlerini sürdrüyor.

Kırmızı beyazlılar Adana Demirspor mücadelesinde ilk düdüğün çalmasının ardından sahada protesto gerçekleştirdi. Yaşadıkları maddi sıkıntılara dikkat çekmek isteyen Balıkesirsporlu futbolcular, hakem Mete Kalkavan’ın çaldığı ilk düdüğün ardından hareket etmedi. Balıkesirsporlu futbolcuların yaklaşık 1 dakika süren hareketsiz protestosu, tribünlerden de destek gördü. Adana Demirsporlu futbolcular ilk 1 dakika kendi yarı alanında top çevirdi.
1966 Balıkesirspor Taraftarlar Derneği de Balıkesirspor’un son zamanlarda yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Dernek binasında yapılan açıklamada konuşan 1966 Balıkesirspor Taraftarlar Derneği Başkan Yardımıcıs Erdinç Karakullukçu seçim döneminde verilen sözlerin neden tutulmadığını sorarken bu şehirden para kazanan siyasiden iş adamına kadar herkesi desteğe çağırdı.
Karakullukçu; “Bilindiği gibi Balıkesirsporumuz birkaç gündür Balıkesir’in gündeminde. Biz Balıkesirspor’uzun şampiyonluklarla başarılarıyla gündeme gelmesini isterdik ne yazık ki bizlerin elinde olmayan nedenlerden dolayı hiç iyi durumda değiliz. Bizler hiçbir zaman tribün emekçileri olarak Balıkesirspor’un her zaman yanında ve destekçisiyiz. Günlerdir Balıkesirspor’u konuşuyoruz ama gördük ki boşuna konuşuyoruz. Balıkesir’in en büyük sivil toplum örgütü olarak bizler Balıkesirspor’un en kötü gününde de en iyi gününde de yanında olduk. Ne yazık ki iyi günde kendilerini gösterenleri kötü gününde hiç ortada ve yanımızda göremedik. Seçimlerden önce herkes Balıkesirsporluydu. Seçimler bitti söylenenler vaat edilenler yapılmadı her şey unutuldu. Bizim tepkimiz sadece seçilenlere değil Seçimden önce bol keseden atanlaradadır. Şu an ki kulübün durumu yeni oluşan bir şey değil. Bu yıllardır böyle devam ediyor. Hiçbir yönetimde bu konulara çare üretemedi. Günü kurtarmaya çalıştı”diye konuştu.

Karakullukçu sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdi seçilenler diyor ki Balıkesirliler Balıkesir’in parasını Balıkesirspor’a verilmesini istemiyor. Bunu istemeyenler acaba kaç kişi ve acaba neden istemiyorlar. O zaman sayın seçilenler bu şehri yönetenler lütfen bir anket yapın halka sorun Balıkesirspor’un kötü olmasını mı istiyorlar İyi olmasını mı istiyorlar. Bu şehirde geçmişte halka sorulmadan halkın görüşü alınmadan bir çok işler yapıldı ve milyonlarca para harcandı. Balıkesirspor’a destek isteyince mi halkın parası oluyor. Zamanında Büyükşehir Belediyesinin kurucu başkanı Ahmet Edip Uğur Bey kulübün en zor zamanlarında dahi desteğini esirgemedi. Şimdi bizler soruyoruz bu şehrin belediye başkanları milletvekilleri sivil toplum örgütleri sanayicisi iş adamları bu şehirden para kazananlar Balıkesirspor’un batmasını mı istiyorsunuz güzel günlere gelmesini mi istiyorsunuz. Bunu en kısa zamanda bir cevap verin ki bizlerde ona göre hareket edelim. Biz bu süreci sonuna kadar sükunetle takip edeceğiz. Olumsuz bir durum olursa gereken neyse onu yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu kulübün tek sahibi cefakar taraftarıdır. Herkes terk etse de bizler asla terk etmeyiz. Her türlü şartlarda yine takımımızın yanındayız. Kravatlılar gider atkılılar kalır”

Balıkesirspor’un tribün liderlerinden Nurettin Poyraz seçim öncesi verilen ancak tutulmayan sözlere tepki amaçlı Büyük Balıkesirspor yürüyüşü gerçekleştireceklerini açıkladı.
Nurettin Poyraz; “Seçim öncesi siyasiler sözler verdi. Ama şimdi bu sözler unutuldu. Şimdi bunlara tepki ve protesto amaçlı 18 mayıs cumartesi günü Büyük Balıkesirspor yürüyüşü yapıyoruz. Yürüyüşümüz iftardan sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapılacaktır. Bütün taraftarlarımızı Balıkesirspor’a gönül veren herkesi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Banner Content
Tags: ,

Related Article