2019/11/22 at 10:59 AM
Banner Top

Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur, katıldığı Göztepe ile ilgili bir TV programında göreve geldiği takdirde Göztepe’ye tam destek vereceğini açıkladı.
Sarı kırmızılı kulübün Avrupa’da yarı final oynayan efsane kadrosunu ezbere bildiğini ve Narlıdere Belediye Başkanlığı döneminde ilçede yapılan stada Göztepe’nin milli kalecisi Ali Artuner’in ismini verdiklerini belirten Batur, “Konak’ta belediye başkanı olarak göreve geldiğimizde birlikte Göztepe’nin kurulduğu semtte ev sahibi olacağından dolayı belediye imkanlarıyla verilecek desteğin artacağız. Göztepe’nin yeni stadının etrafında, kulübe ve camiaya yakışır bir peyzaj düzenlemelerini gerçekleştireceğiz. Stada giden yola da efsane kadrodaki oyuncuların büstlerinin yerleştireceğiz, taraftarların büstlerin arasından geçerek stada girecek” dedi.
Stadın yerine karşı olmadığının altını çizen Batur, Göztepe’de tesis sıkıntısının en çok hissedildiği süreçte, maddi manevi takımın yanında durduklarını ifade eden Batur, “”Statlar kentin merkezinde olur. Ben stadın yerine karşı değilim. Madrid, Barcelona statlarına bakın. Keza İngiliz statlarına ve hatta Fenerbahçe’nin, Beşiktaş’ın statlarına bakın. Hep kentin merkezinde olan statlar bunlar. Göztepe taraftarına yakışan bir stat olacağını düşünüyorum. Göztepe, yönetimiyle birlikte iyi yolda. Başkan Sepil iyi yolda ve güzel işler yapıyor.” dedi.
Narlıdere’de belediye kulübünden yetişen futbolcuları, Göztepe’ye bugüne kadar hep bedelsiz verdiklerini söyleyen Batur, Konak’ta seçimi kazanması durumunda aynı uygulamayı devam ettireceğinin de altını çizerken, sarı kırmızılıların Menderes’te inşa edilecek a takım tesisleri için de destek sözü verdi. Batur, “Konak Belediyesi olarak, Menderes’teki tesis için elimizden geleni yaparız. Beton olur, iş makinesi, saha düzenlemesi olur… Elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.
İzmir’deki her iç saha maçında dar gelirli ailelere mensup 100 çocuğu Göztepe tribünüyle buluşturacağını belrten Batur, ayrıca taraftarlara da deplasman otobüsü sözü verdi. Ayrıca taraftar derneklerinin de kalıcı gelirlere sahip olması için herşeye açık olduğunun altını da çizdi.
İlçedeki amatör kulüplere de sahip çıkmayı sürdüreceklerini belirten Batur; “Konak Belediyesi’nin amatör kulüplerle ilgili güzel bir çalışması var. 2,5 milyon bütçe yardımı var. Bu yardımın miktarı artacak. Ben amatör kulüp yöneticiliği yaptım. Bu görevin ne kadar özveri gerektirdiğini çok iyi biliyorum.” diye konuştu.
Ayrıca daha önce Avrupa’da da mücadele eden Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nın da yeniden Avrupa’da ses getirir gale gelmesi için çalışacaklarını söyledi.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article