2019/11/15 at 8:31 PM
Banner Top

Karşıyaka’da işbaşı yapan Bauermann, Karşıyaka taraftarından övgüyle bahsetti.

Antrenör olarak yapmak istediklerinizi uygulamak için birçok faktör olduğunu söyleyen Alman çalıştırıcı, “En önemli faktörlerden biri taraftar. Karşıyaka’da taraftarların takıma çok önemli katkı verdiklerini, Avrupa’nın en iyi taraftarlarından biri olduğunu duydum. Takımın maçlarının videosunu izledim ama çıplak gözle izlemek farklı. Benim gördüğüm iyi bir takıma sahip olan, gelenekleri olan bir kulüp. Takımda bazı oyuncular gerçekten tutkulu oynuyor. Yardımcı antrenörler iyi, çalışkan bir takıma sahip olduğumuzu söyledi. Takımla ilgili ilk izlenimlerim çok iyi” ifadelerini kullandı.

Önlerinde ligde Play-Off’a kadar 11 maç olduğunu söyleyen Bauermann, “Çok fazla zamanımız yok. Öncelikle neleri değiştireceğimize bakacağız” diye konuştu.

Kendileri için en önemlisinin Play-Off’u yakalamak olacağını belirten Dirk Bauermann, “Benim için bir koç olarak her oyuncum her maçta son saniyeye kadar savaşacak. Kulübü tutkuyla temsil edecekler. Kendi onurları ve takımın onurunu temsil edecekler. Benim görevim de onların son saniyeye kadar savaşmasını sağlamak. Bunu yaptığımız sürece istediğimiz noktaya geleceğiz. Pınar Karşıyaka ligde en skorer 5’inci takım ama defansta en sonlardayız. Ofansta sorun yok ama defansı düzeltmeliyiz. Eğer her maçta 82 sayı atıyorsanız kazanmalısınız. Defansa odaklanmalıyız. 82 sayı atıp 85 sayı yiyorsanız istatistikler yalan söylemez. 82 sayı kazanmak için yeterli ama savunmaya konsantre olmalıyız” açıklamasını yaptı.

Karşıyaka’yı daha önce Avrupa maçlarında çok izlediğini belirten Alman antrenör, “Özellikle şampiyon olduktan sonraki seneyi çok iyi takip ettim. Bir antrenör olarak kupalar için söz veremem ama takımın savaşacağının sözünü veririm. Şampiyonluğu kimin alacağını bilemeyiz ama biz her maç savaşan bir takım olacağız. Para verip bilet alan taraftarlar son saniyeye kadar mücadele eden bir takım ister. Ligde haftaya oynayacağımız Galatasaray maç bizim için önemli bir mücadele olacak. Takımımız taraftara hak ettiklerini verecek ve umarım başarılı oluruz. Taraftarımızın desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu. Bauermann, kendisi için paradan daha önemli kriterler olduğunu, Karşıyaka’da herkesin gözünde basketbol sevgisini gördüğünü söyledi.

Banner Content
Tags: , ,

Related Article