2019/11/15 at 9:23 PM
Banner Top

Bundan 5 yıl önce, yine Mart ayında zirve yarışını yakından ilgilendiren karşılaşma İzmirspor’un 3-2’lik galibiyeti ile sona ererken, hakemin bitiş düdüğünün ardından Çiğli Galip Öztürk Stadı’nda olaylar çıkmıştı.
Son dakikaları gergin bir atmosferde geçen müsabakanın bitiminde Çiğli Belediyespor tribünlerinden hakem Osman Susamış’a pet şişe atıldı. Tepkiler yüzünden soyunma odasına giremeyen Susamış ve yardımcıları İbrahim Utku Erdoğan ve Rasul Başal polis nezaretinde sahada beklerken bu kez Çiğli Belediyesporlu futbolcular ve saha görevlilerinin saldırısına hedef oldu.
Bu esnada tepkiler soyunma odasına girmeye çalışan İzmirsporlu futbolculara yöneldi. Çiğlili taraftarlar ve bazı futbolcuların pet şişe, taş ve yabancı cisimlerle saldırdığı İzmirsporlular da karşılık verince, ortalık savaş alanına döndü. Saldırıda bulunanları copla dağıtmaya çalışan polis, İzmirsporlu futbolculara da biber gazıyla müdahalede edince, bu kez karşı tribündeki İzmirsporlu taraftarlar sahaya girip, Çiğli Belediyesporlu futbolculara ve taraftarlara saldırdı.Hakemler ve İzmirsporlular polis kordonu altında stadı terkedebildi. Olayların yankıları uzunca bir süre devam etti. İki camiaya da büyük yaralar açtı.
İşte karşılaşma ve istenmeyen olaylardan görüntüler…

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article