2019/11/14 at 4:41 PM
Banner Top

Soma’nın en önemli markalarından, Soma Sotesspor da kepenk kapattı.

1984-85 sezonunda yükseldiği 3.Lig’de 11 yıl mücadele eden, bir çok rakibe kök söktüren, bir çok ünlü futbol adamının yuvası olan mavi beyazlı ekip yıllar süren ilgisizliğe dayanamadı ve ligden çekildi.

Türkiye U-21 Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğüne getirilen Vedat İnceefe, Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Recep Duran, Çilli Mehmet, Muzaffer Okyay, Fatih Sezer, İbrahim Taş ve rahmetli Hatay Uylaş gibi futbol adamlarının da formasını giydiği Sotesspor’un, maddi imkansızlıklardan dolayı Manisa 1.Amatör Küme’den çekildiğini resmen açıklaması ilçede futbolseverleri üzdü

 

.

1955 yılında kurulan ve 11 yıllık 3. Lig serüveninin yanısıra Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör ve 1. Amatör Küme’de toplam 37 yıl Soma’yı başarılı bir şekilde temsil eden ekip sezon başında gençlerle lige girerken, ilgisizliğe dayanamadı. Halı saha, tekvando salonu, gibi Çekilme kararını açıklayan yönetim kamu ve Belediyeden maddi-manevi yeterli desteğini göremedikleri için çekilme kararı alındığını açıkladı.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment