2019/11/20 at 1:50 AM
Banner Top

Nebil Ghilas Göztepe’nin adte kabusu oldu. Haftalardır yattığı yerden para alan, rövaşata golü dışında en küçük bir icraatı bulunmayan , Tamer Tuna’nın kadroda düşünmediği ve Sarı kırmızılı yönetimin gitmesi için kulüp bulduğu Marsilya doğumlu Cezayirli futbolcu, şimdi de gitmek istemediğini söyledi.

Göztepe’ye yıllık 1 milyon 250 bin Euro maliyeti olan 29 yaşındaki futbolcunun kariyerine İspanya’da devam etmesi için Espanyol ile anlaşma sağlayan Göztepe yönetimi 200 bin euro parasını da ödemeyi göze alırken Ghilas rahatını bozmak istemedi.

Son idmanda arkadaşları çalışırken objektiflere yansıyan görüntüsü de Ghilas’ın niyetinin adeta tanımı oldu.

Göztepe’ye 2017-2018 sezonunda Gaziantepspor’dan bonservis ödenerek gelen Ghilas, ilk sezonunda 21 Süper Lig maçına çıkıp, 6 gol attı. Fazla kilolaları, yaşadığı sakatlıklar ve disiplinsiz hareketleriyle daha çok gündeme gelen oyuncunun lisansı geçen senenin ilk yarısında askıya alındı. Bir türlü yönetimle uzlaşmaya yanaşmayıp takımda kalmak için direnen Ghilas, ikinci devrede 7 maçta oynadı ve 1 gol attı. Ardından sakatlanan oyuncu son haftalarda 21 kişilik kadroya giremedi.

Teknik Direktör Kemal Özdeş’in “Golcü istemem. Ghilas’ı forma sokarım” demesi üzerine takımda kalan Cezayirli bir türlü bekleneni veremedi. Sadece 8 dakika oynadığı 3-2’lik Alanya maçında rövaşatası ağlara giden Ghilas zamanını sakatlıklar ve fazla kilolarıyla geçirdi.

Ghilas’ın Göztepe ile 2020 yılına kadar mukavelesi bulunuyor.

 

Teknik ekip tarafından antrenmana çıkması istenmeyen Ghilas, UEFA prosedürleri gereği idmana çıkıyor.

Banner Content
Tags: , ,

Related Article