2019/12/16 at 7:22 AM
Banner Top

Bisiklet dünyası Bjorg Lambrecht’e ağlıyor. Polonya Bisiklet Turu’nda Chorzow’dan Zabrze’ye uzanan etapta bitime 100 km. kala beton menfeze çarpan 22 yaşındaki Belçikalı bisikletçi, hemen hastaneye kaldırılıp ameliyata alındı. Ancak ne yazık ki kurtarılamadı.
Büyük trajedi bisiklet dünyasını yasa boğdu. Lotto Soudal takımının genç Belçikalı üyesinin kaybı büyük şok yaşattı.
Loto-Soudal binicisi, WorldTour’da ikinci sezonunda yarışıyordu ve ülkesinin en fazla umut verici genç yeteneklerinden biri olarak kabul ediliyordu.
Belçika’nın Ghent kentinde doğan 22 yaşındaki Lambrecht, 2018’deki Vuelta Espana’nın başlangıç ​​listesinde yer aldı ve 2016’da Ronde de I’lsard’ın açılışını kazanarak büyük sürpriz yapmıştı.
Polonya Bisiklet Turu’nda Lambrecht’i anmak için tur nötralize edilirken Lotto Soudal önderliğinde pedal basan peleton talihsiz Belçikalı’yı andı.
İki kez olimpiyat altın madalyası kazanan Geraint Thomas, Halen UCI World Team Dimension Data’ya binen Mark Cavendish, Güney Afrikalı bisikletçi Daryl Impey başta olmak üzere bisiklet dünyasının yıldızları üzüntülerini dile getirirken, geleceğin büyük yıldızını kaybettiklerini belirtti.

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE