2019/11/22 at 3:31 AM
Banner Top

Bornova sporuna ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’ne uzun yıllar hizmet veren ve uzun süredir mücadele verdiği, amansız hastalıktan kurtulamayan Mete Tataroğlu’nun yaşamını yitirmesi Bornova’yı ve CHP örgütünü üzüntüye boğdu.
Bornova Merkez Camii’nde ikindi namazının ardından Hacılarkırı’ndaki aile mezarlığında defnedilen Tataroğlu kalabalık bir topluluk tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
Bornova’nın eski ve yeni belediye başkanları Olgun Atilla ve Mustafa İduğ, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü ve Bornova parti örgütünün ileri gelenleri, Bornova sporunun önemli isimleri ve spor adamları ile eşi eğitimci Hayriye ve oğlu Taylan Tataroğlu, ailesi ve sevenleri gözyaşları içinde Bornova’nın Mete Ağabeyi’ne veda ettiler.


Ege Üniversitesi’ne 80’li yıllarda demokrat öğrenci hareketlerinin önderlerinden olan Tataroğlu Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü ve Bornova parti örgütüne unutulmaz hizmetler verdi. CHP Bornova örgütünün “Mete Ağabeyi” olarak anıldı.
Bornovaspor ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’ne de yıllarca emek veren Divan Kurulu’nda yer alan Tataroğlu, Buz Hokeyi Branş Sorumlusu ve Buz Pisti Müdürlüğü görevlerini yürütmenin yanısıra Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu yönetim Kurulu’nda da görev yapmıştı.

Banner Content
Tags: , , , , , , , ,

Related Article