2019/11/19 at 5:28 AM
Banner Top

Bucaspor’da Başkan Cihan Aktaş ve sarı lacivertli taraftarlar ile Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina arasındaki gerginlik giderek tırmanmaya başladı.

Son olarak sosyal medya paylaşımları yüzünden bazı taraftarların Spor Şube tarafından 6222 kapsamında ifadeye çağrılması krizi iyice büyüttü. Başkan Cihan aktaş olayı sosyal medya hesabından duyururken, diğer kulüplerin taraftarları da durumu kınadı.

Başkan Aktaş’ın kulübe destek vermediği iddiasıyla sosyal medyadan tepki gösterdiği Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, eleştirilere sosyal medyadan yanıt vermişti.

 

Piriştina,  kulübe destek olmadığı yolundaki açıklama yapanları kınarken, Bucaspor Tesisleri’nde kamp merkezi oluşturmak için tadilat yaptırdıklarını,  Yeni Buca Stadı’nın tüm giderlerini karşıladıklarını, takıma 100 bin lira forma sponsoru olduklarını ve Pariente, Dahmane ve Henrique’ye olan borçlar için 1 milyon TL verdiklerini ve kulübü küme düşürmekle tehdit eden Dady ile anlaşma yapılmasını sağladıklarını belirtmişti.

Başkan Cihan Aktaş, “Belediye’ye yürüme zamanı gelmedi mi?” diyerek taraftarları sosyal medya üzerinden yürüyüşe davet ederken, Piriştina da Buca halkını kışkırtmaya kalkanlar ve isyana teşvik edenler hakkında yasal yollara başvuracaklarını belirtmişti.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article