2019/11/19 at 6:14 AM
Banner Top

İkinci yarının ilk maçında Erzincan deplasmanına gidecek olan Bucaspor’da transfer defteri kapandı. Başkan Cihan Aktaş, Veli Kızılkaya ve 5 futbolcudan muvaffakatname alamadıklarını açıklarken, transferi açamadıklarını bildirdi.
Bucaspor’dan 180 bin lira alacağı bulunan Kızılkaya, o dönemde annesinin hastalığı için Kütahya’ya gittiğini ve kulüpten alacağını istediğini belirtirken, kimsenin oralı olmadığını annesinin vefatının ardından da hiç bir yöneticinin aramadığını vurgularken, “Bucaspor’a ahım var. Hırsızlık yapmadım. Alacağımın bir kısmı ödenmezse muvaffkatname vermem” demişti.
Öte yandan Başkan Aktaş, kulüpte usulsüzlük yaptıklarını öne sürdüğü ve bunlara ses çıkarmayan eski başkan ve yöneticilere açtığı savaşı sürdürürken, kapsamını da genişletti. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, yardımcısı Birol Buyruk, eski başkanlardan Ahmet Doğan ve Çetin Kayışlı’nın ardından Mehmet Bektur ile Seyit Mehmet Özkan’a da çağrıda bulundu.
Başkan Cihan Aktaş, Ahmet Doğan ile Çetin Kayışlı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu da ifade etti.
Aktaş, Kayışlı’nın kulüp binasının önünündeki halı sahaları kiraya verdiğini ve karşılığında 2017 yılına ait üç adet 33 bin TL’lik, üç adet de 20 bin TL’lik senet aldığını belirten belgeleri paylaşırken, “Bu senetlerin paraları nerede. Paralar Bucaspor’un kasasına girmemiş. Kayıt altına bile alınmamış.” diyerek Kayışlı’ya elden alınan ve deftere de işlenmeyen bu paraları getirmesi için çağrı da bulundu.
Başkan Aktaş, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile sorunun parti meselesi olmadığının altını da çizerken, “Bucalıların seçim kararına saygılıyız. Ancak CHP’nin adayı Levent Piriştina olursa tüm gücümüzle karşısında olacağız” dedi.

Ahmet Doğan yönetiminin Asbaşkanı Fevzi Özer de eski başkanı Doğan’ı eleştirmeye devam etti. FIFA’ya futbolcu alacaklarının kulübün üzerinden değil, döviz hesabı olan eski futbolcu Emre Toraman’ın üzerinden gönderildiğini belirten Özer, bu konudaki itirazlarının geçiştirildiğini söylerken, 6.500 seyircili Galatasaray kupa maçından kulübün kasasın 79 lira girdiğini de ifade etti.
Özer, Buca FM’e yaptığı açıklamalarda “Ahmet Doğan’ın kardeşi Ali Doğan 5.5 milyon TL, kendisi de 2.5 milyon TL verdiğini beyan ediyor. Böyle bir para verdiklerini görmedim. Toplam 8 milyonu bir arada hiç gördüler mi?“ diye konuştu.
Özer ayrıca, Batuhan İşçiler’in Adana Demirspor’a 325 bin TL’ye kiralık verildiğini, 125 bin TL’sinin gösterilmediğini öne sürerken, Ahde vefa sezonunun biletlerinin satışında iki tahsilat makbuzunun da yok edildiğini belirtti.

Öte yandan sarı lacivertliler Teknik Direktör Tolga Doğantez yönetiminde Anagold 24 Erzincan deplasmanının hazırlıklarını sürdürdürler. Bucaspor’dan U16 B Milli Takım’a çağrılan Efecan Barlık’ın Rusya galibiyetinde takımın tek golünü atması ise sarı lacivertlilerin gurur kaynağı oldu.

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article