2019/11/14 at 6:15 AM
Banner Top

Bucasporlu taraftarlar  kulübün geleceği ile ilgili sorulara yanıt arıyor. Cihan Aktaş’ın Tire 1922’nin de başkanlığını üstlendiğini açıklamasından sonra, iki kulüpte birden nasıl başkanlık yapacağı sorusu gündeme düşürken, sarı lacivertli kulübün de Tire 1922 ile birleşip birleşmeyeceği konusu, birleşme sağlanacaksa armanın ne olacağı  konusu Fırtına’yı sevenlerce endişe ile beklenmeye başladı.

Buca’nın en önemli taraftar topluluklarından BucasporFan, “Biz müsait bir yerde indik. Duruşumuzu gösterdik. Herkes kendine yakışanı yapar” diyerek isyan bayrağını açarken, Uni Buca da “Üzümlü Arma” başlığıyla bir duyuru yayınladı.

Belirsizliğin had safhaya çıktığı sarı lacivertli kulüpte bir an önce kulüp açısından yaşamsal önem taşıyan konulara açıklık getirilmesi istendi.

UNİBUCASPOR  BİLDİRİSİ ŞÖYLE:

“İnstagram hesabımızdan paylaştığımız “Yaşananlara sessiz kalmayacağız” yazısından sonra Bucaspor Başkanı Sayın Cihan Aktaş’ın topluluğumuzu hedef alan çirkin sözlerini taraftarımızın ve kamuoyunun vicdanına bırakıyor, Sayın Aktaş’ın ifade ettiği süreci bir de bizden dinlemeniz ve görüşlerimizi kamuoyunun öğrenmesi için açıklamamızı yapıyoruz.

Kutsalımız saydığımız Bucaspor’umuz Bölgesel Amatör Lig’e düştüğü günden bu yana yaşanan olayları yakından izledik ve süreci hep birlikte takip ettik. İlk haftalarda topluluk başkanımız açıklama yapıp camianın bir araya gelip çözüm yollarını tartışmasının,bir heyet kurulmasının gerekliliğini belirtmişti. Sonraki haftalarda kulüpte taraftar ile yapılan toplantıya katılarak Başkan Cihan Aktaş’tan bilgi aldık, kendisi ise bizlerden proje beklediğini; önerisi olanları sonraki toplantıda dinleyeceğini söylemişti. Bizler %49 şirketleşme modeli olarak düşündüğümüz projemizi geliştirdik. Bucaspor’un adına ve armasına gram leke sürülmeden gerçekleşecek bu proje sunulmayı beklerken, sonraki toplantı günü geldiğinde Cihan Aktaş’ın yurtdışı seyahati nedeniyle toplantı iptal oldu.Takip eden günlerde Başkan Cihan Aktaş’tan randevu istediysek de geri dönüş alamadık; süreci izlemeye devam ettik.

Geldiğimiz noktada Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla, Tire 1922’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kongreyle beraber başkanı olduğunu belirtmiş; iki kulübü birleştireceği yönünde sinyaller vermeye başlamıştır.

Görüyoruz ki Bucaspor’un isminin ve kutsal saydığımız armasının değişecek olması karşısında henüz kimse cephe almamış, münferit kesimden de destek mesajları artmıştır. Herkes izlemektedir, görmektedir ancak ses etmemektedir. Bucaspor’un kurtuluşunun sadece takım satın alınarak, ismi ve arması değiştirilerek sağlanacağı fikri Cihan Aktaş ve yönetimi tarafından herkese benimsetilmeye çalışılmaktadır.

Bizler Bucaspor tribünlerinin üniversite kolu olarak; Bucaspor isminin ve armasının değişeceği çözüm yollarına muhalif olduğumuzu belirtirken; 50 Milyon TL denilen borcun Cihan Aktaş dönemi dahil olmak üzere kuruşu kuruşuna kamuoyuna açıklanması gerektiğini belirtmek istiyoruz.Kulaktan kulağa sürekli ivmelenerek artan bu borcu kamuoyunun kalem kalem öğrenme zamanının geldiğine inanıyoruz.

Bucaspor’un sorunlarına çözüm yolu bulunması için camianın her cephesinden kişilerin birleştiği bir heyetin şeffaf şekilde çalışması ve aşağıda madde madde sorduğumuz soruların kamuoyu önünde cevaplanmasının zorunlu olduğu açıktır.

1- Bucaspor ismi,arması değişecek mi? Değişiklik ne ölçüde olacak?
2- Yeni oluşum dernek mi şirket mi olacak?
3- Yeni oluşum şirket olacaksa %51 hisse kimin olacak? Hisselerin dağılımında Buca halkını temsilen Buca Belediyesi hisse alacak mı? Buca gibi 600 bin nüfuslu ilçenin futbol şirketine bir şahıs mı sahip olacak? %51’i Bucaspor Kulübü Derneği’ne ait dernekli şirketleşme modeli düşünülüyor mu?
4- Yeni oluşumdan sonra Kaynaklar Tesisleri ve Bucaspor Kulüp Binası’nın durumu ne olacak?
5- Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş seçim döneminde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den aldığı “İlk Bucaspor’a destek olacağım” sözünün yerine getirilmesi için çaba gösteriyor mu? 5 sene boyunca Bucaspor’a taraftar zoruyla destek olan Buca Belediyesi geçmiş dönem yönetimine, seçim dönemi 600 Bin TL destek verdikleri için kulübümüz sosyal medya hesaplarından teşekkür eden Cihan Aktaş; Tunç Soyer’in ilk yardımını Karşıyaka’ya yapmasından sonra neden açıklama yapmıyor?
6- Geçtiğimiz sezon içinde eski başkanlar olan Çetin Kayışlı ve Ahmet Doğan’a Bucaspor Kulübümüzün açtığı davaların seyri konusunda Bucaspor Başkanı Sayın Cihan Aktaş neden açıklama yapmamaktadır? Bu şahıslara olan borçlar kulübümüzün borcunun büyük bir kısmını oluştururken bu konuda kamuoyunun bilgilendirilmeme sebebi nedir?
7- Seyit Mehmet Özkan şirketleşelim dediğinde tek adam rejiminin karşısında duran Bucaspor taraftarları; gelinen noktada ses çıkarmayacak mıdır? Üstelik Sayın Başkan kendi görüşünden olmayanları “Kurnazlık,Kaşarlık” gibi ağza alınmayacak kelimelerle itham ederken, demokratlığı bir kulübü tek başına yönetmek konusunda ne kadar yetkindir? Büyük Bucaspor taraftarı kendisine bunu nasıl layık görecektir?

Bu güne kadar oluşan süreçte; Cihan Aktaş başkanlığa geldiğinden bu yana kendisi aleyhine hiçbir zaman konuşmadık. Transfer yasağını kaldırma ve Levent Piriştina’nın Bucaspor’a yardım etmesi için çalışmalar yapılan süreçte gecemizi gündüzümüze katıp Sayın Aktaş’ın yanında olduk.Sayın Başkan bizden sosyal medya konusunda yardım istediğinde bir saniye bile düşünmeden kabul ettik.Kulübün sosyal medya ve tasarım işlerini yürüttük. Bucasporu dış dünyada daha profesyonel bir şekilde tanıtmak için çalışmalar yaptık.

Sayın Cihan Aktaş’ın “kaç kuruşun adamısınız” lafına cevaben; Sayın Başkan içimiz o kadar rahat ki, siz henüz Bucaspor camiasında yokken; bizler Bucaspor’un hakkını kim yediyse karşısında öyle ya da böyle Bucaspor’u savunduk.Kim Bucaspor’u zarara uğrattıysa aramıza mesafe koyduk.Bu güne kadar Bucaspor’la ilgili hiçbir konuda makam,rütbe kaygımız olmadı.Hiçbir Bucaspor başkanından,yöneticisinden beklenti içinde olmadık.

Söz konusu Bucaspor olduğunda her gerçek Bucaspor taraftarında olduğu gibi başarının ve liglerin önemi hiçbir zaman olmadı.

Son söz olarak; Bizler için paranın satın alamayacağı şeylerin başında BUCASPOR’UN KUTSAL ÜZÜMLÜ ARMASININ geldiğini yineliyoruz.Bucaspor armasının ve isminin değişeceği hiçbir projenin içinde olmayacağımızı belirtiyor; görüşlerimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

Bucasporlu Üniversiteliler Topluluğu – BÜT

Banner Content