2019/11/13 at 6:13 PM
Banner Top

Çağlar Söyüncü’nün forma giydiği, İngiltere Premier Lig kulüplerinden Leicester City’nin Akademi Direktörü Ian Cawley, 6. Uluslararası U12 İzmir Cup öncesinde İzmir’e gelerek incelemelerde bulundu.
Dış İlişkiler Yönetmeni Aydın Güvenir, ALFA Genel Kaptanı Halit Eroğlu ve Altınordu Futbol Akademisi İdari İşler Şefi Alkım Karantay’ın konuk ettiği Cawley, Metin Oktay Yerleşkesi’ni karış karış gezdi, organizasyon yapısı, öz kaynak sistemi ve kullanılan teknolojiler hakkında Eroğlu ve ALFA Teknik Direktörü Tolga Şanbay’dan detaylı bilgiler aldı. Cawley, Çağlar Söyüncü için “Tam bir savaşçı” nitelendirmesinde bulundu.

Altınordu’dan önce Freiburg’a oradan da Leicester City’e transfer olan Çağlar Söyüncü’yü “Tam bir savaşçı” olarak nitelendiren Cawley, “Çağlar bizim için çok önemli ve etkileyici bir futbolcu. A takımda aynı mevkide kariyerli futbolcularla forma mücadelesi veriyor ve önünde parlak bir kariyer var. Premier Lig’e yeni yeni ısınıyor. Fakat ilerleyen dönemde o da kariyerli bir futbolcu olacak” yorumu yaptı.

Banner Content