2019/12/07 at 6:52 AM
Banner Top

Karşıyakalı teknik adam Cüneyt Dumlupınar, güçlü rakiplerin arasından TFF 1.Lig’e taşıdığı Fatih Karagümrük’ten ayrıldı. Kırmızı siyahlı kulüp Teknik Direktör Cüneyt Dumlupınar ile yolların ayrıldığını duyurdu.
TFF 1. Lig’de geride kalan 7 haftada topladığı 12 puanla 5. sırada bulunan Fatih Karagümrük’te ayrılık kararı ile ilgili net bir açıklama yapılmadı.

Kulüpten konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Kulübümüzde geçen sezondan bu yana başarıyla çalışan Teknik Direktörümüz Cüneyt Dumlupınar ile görülen lüzum üzerine karşılıklı görüşerek yollarımızı ayırdık. Emeklerinden dolayı Cüneyt Dumlupınar ve ekibine teşekkür ederiz. Hocamızdan başka alanlarda faydalanmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Denizlispor’da Yücel İldiz’in ardından bir başka camianın umutlarını gerçeğe dönüştüren diğer başarılı teknik adamın görevine son verilmesi dikkat çekti.

Teknik kariyerine Karşıyaka altyapısında başlayan DumlupınarSamsun, Kayseri, Gaziantep, Adana Demirspor alt yapılarında çalıştıktan sonra Kayserispor’u Süper Lig’e taşıdı. Yuvası Karşıyaka’da da 2015’te görev yapan Cüneyt Dumlupınar Çaykur Rize ve Alanyaspor’da çalıştıktan sonra Ekim 2018’de şampiyonluk yarışında havlu atan Karagümrük’ün başına geçti. Ekib bir üst lige taşımayı başardı.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article