2019/11/22 at 10:07 AM
Banner Top

Denizlispor Kulübünün eski başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonunun eski yöneticilerinden Ali İpek’in yaşamını yitirmesi Denizli’yi yasa boğdu.

Denizlispor’da 1990-1992 ve 2005-2010 dönemlerinde başkanlık yapan, 1997-2004 yıllarında Haluk Ulusoy döneminde Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Ali İpek, tedavi gördüğü hastanede yaklaşık 1 yıldır mücadele ettiği kanser hastalığına yeni düşerek 64 yaşında hayatını kaybetti.
Denizlispor’un eski başkanlarından Ali İpek için adeta ömrünü adadığı yeşil-siyahlı kulübün tesislerinde cenaze töreni düzenlendi.

Törene Denizlispor Başkanı Ali Çetin, eski başkan Mustafa Baysal, kulübün eski ve yeni yöneticileri, eski futbolcular, yeşil-siyahlı taraftarlar, eşi Ümran ipek, oğlu Tuna İpek, kızı Mine Polat ve sevenleri katıldı. İpek’in cenazesinin üstüne Denizlispor forması ve bayrağı da konuldu.
Başkan Ali Çetin, İpek’in Denizlispor’a büyük emekleri geçtiğini belirterek, “Denizlispor’un babasının acı gününde buluştuk. Verdiği hizmetleri tüm Türkiye biliyor. Allah rahmet eylesin” dedi.
Kulübün eski başkanlarından Mustafa Baysal da Türk futbolunun değerli bir büyüğünü kaybettiğini ifade ederek, “Kendisi ile çalışma fırsatı buldum. Denizlispor, UEFA dönemlerinde başarıdan başarıya koşarken Ali İpek, TFF’de yöneticiydi. Bir ekip çalışmamız vardı, çok iyi çalışmıştık. Başarımızdan dolayı federasyon bu tesisi bize hediye etti. Başımız soğolsun” diye konuştu.
Törende konuşan Ali İpek’in oğlu Tuna ipek ise Denizli ve Türk sporuna başsağlığı dileyerek, babasını ait olduğu yere getirdiklerini söyledi.
Denizlisporlu eski futbolcu Yusuf Şimşek de İpek’in Denizlispor’a çok büyük yardımları olduğunu dile getirerek, “Türkiye’deki herkes masasında yemek yemiştir. İnsanlara yardımı severdi, ne zaman arasan yardım ederdi. En büyük yardımı da biz Denizlisporlulara yapmıştır, bu tesisi bize kazandırmıştır. Buradan sayısız futbolcular çıkmıştır. Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır versin. Benim bir tane öz babam var, Ali Başkan da babam gibiydi” şeklinde konuştu.
İpek’in cenazesi, törenin ardından cenaze namazı için Pamukkale Üniversitesi yerleşkesindeki Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii’ne götürüldü.

Ali İpek 01 Ağustos 1955’te Denizli’de doğdu. İpek ilk-orta-lise tahsilini Denizli’de tamamladıktan sonra, Atatürk Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme bölümünden mezun olmuştur.
1980 yılında Oluklu Mukavva ve Kutu sektörüne adım atan Ali İpek, genç yaşlarından itibaren futbola sevdalandı Oyuncu, İdareci ve Başkanlık kademelerinde çeşitli görevler aldı. Birçok kez Yönetim Kurulu üyeliği de yaptığı Denizlispor’da 1990-92 yılları arasında başkanlık görevinde de bulundu. A Milli Futbol Takımının Dünya Üçüncüsü olduğu dönemi de kapsayan 1997-2004 yılları arasında Haluk Ulusoy Başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almış, bu dönemde Türkiye ve Denizli’de Futbol’un gelişmesine büyük katkılar sağladı. Denizlispor’da 2005-2010 yılları arasında tekrar başkanlık koltuğuna oturan Ali İpek iş hayatını ise Denizli Organize Sanayi Bölgesinde kurulu Oluklu Mukavva ve Kutu fabrikasında sürdürdü. Ali İpek, evli ve iki çocuk (Tuna ile Mine) babasıydı.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article