2019/10/19 at 4:36 PM
Banner Top

Küme düşme hattını  ve Göztepe’yi yakından ilgilendiren Evkur Yeni Malatya – Bursaspor mücadelesini değerlendiren Evkur Yeni Malatyaspor’un teknik sorumlusu Ali Ravcı, Bursaspor maçını kazanıp, Avrupa’ya gitmek istediklerini söyledi.
Süper Lig’de geride kalan 33 haftada topladığı 47 puanla 5’inci sırada yer alan Evkur Yeni Malatyaspor’da Bursaspor maçının hazırlıkları sürüyor.

Takımda moralleri her zaman yüksek tutmaya çalıştıklarını aktaran Ravcı, “Neticede bir seri yapmıştık. 3’te 3 yaptık. Antalya maçıyla sadece o seri bozuldu. Ama yine oyuncularımızın moralleri, motivasyonları iyi. İçeride son maçı oynayacağız. Onu da galibiyetle kapatmak istiyoruz. Bursaspor şu anda pozisyon olarak sıkıntılı durumda ama daha öncede söylemiştim rakipler bizi ilgilendirmiyor. Tek amacımız galip gelip, ligi iyi bir şekilde bitirip, Avrupa kupalarına gitmek” dedi.

Ravcı, son haftalarda takımı motive etmenin güçlüğü konusundaki bir soruya da, “Bizim durumumuz iyi. Neticede 11 kişiyle Bursaspor maçına çıkacağız. 11 kişiyi bulacağız. Yeter ki 11 kişiyle o sahaya çıkalım. 11 kişiyle çıktıktan sonra herhangi bir sorun yok. Çıkacak olan arkadaşlarımız aslanlar gibi mücadele edip, o maçı kazanmak için her türlü gayreti sarf edecekler. Bizim bütün oyuncularımıza güvenimiz ve inancımız tamdır. İster genç isterse tecrübeli olsun hiç fark etmiyor, bütün oyuncularımız bunun bilincindeler. Onlarda bu hafta inşallah gereğini daha önceki güzel haftalarda olduğu gibi yapacaklar” yanıtını verdi.

Öte yandan Seçimli ve Mali kongre hazırlıklarının yapıldığı sarı-kırmızılı kulübü, yeni sezon kadro yapılanması konusunda da uzun bir mesai bekliyor. Bursaspor’u yenmesi halinde UEFA Avrupa Ligi’ne 3. ön elemeden başlayacak olan Malatya temsilcisi, ilk ön eleme maçını haziran ayının son haftasında oynayacak.

Bu maçı atlatıp yeni kadroyu oluşturacak ekipte 11 futbolcunun sözleşmesi de sona eriyor.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article