2019/11/14 at 7:00 PM
Banner Top

Ülkemizi yıllar sonra Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda final taşıyan ve basit hatalarla altın madalyayı kaçıran Filenun Sultanları, 3-2 kaybedilen maça karşın gönüllerin sultanı oldu.

A Milli Takım’ın tecrübeli kaptanı Eda Erdem ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımla gönüllere taht kurdu. Kazanılan gümüş madalya için Sayfasında;

“Madalyamız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün; (Ey kahraman Türk kadını! Sen Yerlerde sürünmeye değil, Omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın) dediği Türk kadınlarına armağan olsun ” ifadelerine yer veren Eda’nın bu paylaşımı sosyal medyayı salladı.

Eda’ya yurdun dört bir yanından tebrik mesajları yağarken, “Sadece voleyboluyla değil, insanlığı, milliyetçiliği ve sorunlara duyarlılığıyla da dört dörtlük bir sporcu”  olduğu ifade edildi.

Eda Erdem Dündar, 22 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu.  Aslen baba tarafından Yugoslavya göçmenidir. Voleybola 24 Aralık 2000’de Beşiktaş JK altyapısında başladı. 2004 yılında A takıma yükseldi. Dört sezon oynadığı ve son iki sezonunda da kaptanlığını yaptığı Beşiktaş’tan 2008 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Eda Erdem Dündar 2005 yılından bu yana Türkiye A Milli Takım formasını giymektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Video Bölümünde okumuş ancak okula bursu kesildiği için gidememiştir.

Fenerbahçe ve Türkiye A Milli Bayan Voleybol takımının başarılı oyuncusu 32 yaşındaki Eda Erdem Dündar 24 Temmuz 2018 tarihinde Erdem Dündar ile evlenmiştir.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article