2019/10/19 at 4:18 PM
Banner Top

Ege Masterler Federasyonu(EMF) tarafından 3 grupta 31 takımın katılımıyla düzenlen 2018-2019 Bodrum Belediyesi Dostluk Sezonu’nun şampiyonu Ege Üniversitesi Sağlıkgücü Masterler takımı oldu. Kadrosunda Ege Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Necdet Budak ve Şükrü Zenger, Murat Alaçayır, Mehmet Zengin gibi profesyonel lig tecrübesi bulunan futbolcuların yer aldığı Ege Üniversitesi Sağlıkgücü normal süresi 2 -2 berabere biten finalde rakibi Balçova Termal’i penaltı atışlarıyla geçerek kupaya uzandı.

Maçın İlk yarısı Termal’den Bilgin Akarca, Sağlıkgücü’nden Şükrü Zenger’in golleriyle 1-1 sona erdi. Sağlıkgücü, 63.dakikada Mehmet Zengin’in golüyle 2-1 öne geçerken uzatmanın birinci dakikasında Termal takımı Murat’ın golüyle maçı penaltılara taşıdı. 2-2.
İlk beş penaltı atışı sonunda 4-3 üstünlülk sağlayan Ege Üniversitesi Sağlıkgücü 2018-2019 sezonunun şampiyonu oldu.
EMF Başkanı Haldun Dokel her yaşta insana dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirerek spor yaptırmak amacıyla kurulan EMF’nun beşinci sezonunda iki ayrı yaş grubunda lig düzenlediğini söyledi. Haldun Dokel; “+50 yaş ligimizi Bornova Masterler, +40 yaş esas ligimizi Bornova Sağlıkgücü takımımız kazandı. Bu lige hayat veren kendileride tekrar sahalarda olarak sporla yaş almanın erdemine varan tüm takımları ve oyuncularımızı kutluyorum. ” dedi.
Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ da finalde ikinci lig maçlarını aratmayan lezzette bir futbol, tribün ateşini düşürmeyen bir maç izlediklerini belirterek finalistleri kutladı. İduğ; “ EMF’yi bugünkü konumuna getiren sayın başkan ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Bornova Belediyesi olarak amatör ve master sporuna destek vermeye devam edeceğiz.”dedi.
Ödül töreni sonrası Yusuf Tırpancı Sahası’nı dolduran aileler, taraftar ve futbolcular başarılarını şampiyonluk turu atıp, coşkulu tezahüratlar arasında birlikte kutladılar.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , ,

Related Article