2019/11/22 at 10:49 AM
Banner Top

‘’EN İYİ TAKIM’’  DENİZLİSPOR LİDER OLDU…

(YÜCEL ÇAĞATAY YAZDI)

Bir gün önce Lider Gençlerbirliği’nin Altınordu’ya evinde 2-0 yenilmesiyle bu maçın önemi bir kat daha artmıştı. Denizlispor evinde ligin iyi oyunculardan kurulu Adana Demirspor ile oynuyordu. Kazanırsa bu Ligin yeni lideri olacaktı. Öyle de oldu. Yeşil Siyahlı takım çok fazla zorlanmadığı maçı 5-1 kazandı ve Lider oldu.

Denizlispor takımının kalesinde Stockxhowlok  güven veren bir kaleci,Savunmanın sağında  Furkan ve solunda Keremcan kenarları çok iyi kullanıyorlar. Ortalarında oynayan Alperen ve Abdülkerim duran toplarda ileriye çıkarak takımları için gol umudu oluyorlar. Önlerinde Deniz Vural gibi bir kesici, Aissati gibi ara paslarıyla önde oynayan, Ziya,Recep Niyaz,Burak Çalık Mehmet Akyüz gibi sürekli olarak hareketli olan boş alan yaratan oyuncuları topla buluşturuyor. Bu oyuncular çok tecrübeli ve birbirlerinin özelliklerini çok iyi bilen ve tamamlayan oyuncular.Dahası düzgün karakterli oyuncular. Bu özellikler Denizlispor için çok önemli avantaj.Bugün Mehmet Akyüz (2),Recep Niyaz (2),Ziya (1) olmak üzere 5 gol attılar.

Bu takıma 11 hafta önce gelen Yücel  İldiz bu süre boyunca 9 galibiyet 2 beraberlik alarak bu takımın gücüne güç kattı. Horozlar, öne doğru ve çok pas yaparak, hem oyunu kontrolu altında tutmaya , hem de rakip alana yerleşerek gol bulmaya çalışıyorlar. Etkili kenar bindirmeleriyle Furkan 2 golün asistini yaptı.

Açıkçası bu takım şu ana kadar bu ligin en iyi takımı ve 5 gol atıp lider olması da sürpriz değil. Denizlispor’un liderliği alması tabi ki çok önemli ama, lider kalması çok daha önemli olacak . Bu yüzden bundan sonra daha çok çalışmaları gerekiyor. Diğer takımlar tarafından kovalanan takım olmak, kovalayan takım olmaktan çok daha zordur.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article