2019/11/14 at 5:32 PM
Banner Top

Türkiye’nin en yaşlı atleti unvanını taşıyan, 92 yaşındaki Erdoğan Dulda, Büyük Atatürk Koşusu’nda, Anıtkabir’in önünden geçerken fenalaşarak hayatını kaybetti.
Bir Dulda’nın onurlu vedasını TRT’den emekli olan duayen spor spikeri Güven Göktaş’ın kaleme aldığı yazı ile ifade etti.
Yıllarca TRT’den sesini duymaya, aydınlık yüzünü görmeye alıştığımız Göktaş’ın, artık TRT Spikeri olmadığı acı gerçeği ve Dulda’nın kaybının hüznü yazıda birbirine karıştı.

İşte Güven Göktaş’ın yazısı:
“O bitirmeden Atatürk Koşusu bitmezdi!
Erdoğan DULDA… Erdoğan ağabey! Dün sabah uyandığımda, Büyük Atatürk Koşusu sırasında ilk kez TRT’de olmadığımı ve Erdoğan Dulda’yı yeniden görüp-görmeyeceğimi düşünmüştüm…
Yıllarca, Ankara’nın ayazında o zor parkurdaki zor yarışı anlatırken, hem başlangıç hem de bitişte Erdoğan ağabeyle yapılan röportajlar gelenek olmuştu. Her zaman yüzünde gurur dolu bir gülümseme ile bitirirdi yarışı… Türk Sporunun en yaşlı atleti, en güzel örneğiydi.
Dile kolay, Bu yıl göğüs numarasında 90+1 yazıyordu… Ve O, 83’ncü koşuda 47’nci kez yer almıştı! (70’inci yarışı olduğu da söyleniyor)
Bu kez görevim olmadan bitişteydim, ama ne yazık ki onu göremedim… Koşu sırasında fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldığı haberi geldi önce. Sonra…
Herkes aynı şeyi düşündü, “en sevdiği işi yaparken öldü !” Ona olan derin saygım kat kat arttı. Üzüntüm de öyle!
Onu hep böyle hatırlayacağım…”

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment