2019/10/19 at 9:37 PM
Banner Top

Ferhat önce yılda 4 ayağı yapılan 2 yıldan oluşan ve Olimpiyat seçme niteliği taşıyan Dünya Kupalarının 2. ayağında Şubat sonunda Melbourne’de mücadele etti.  Kulplu beygir ve paralel aletinde finale kalan Arıcan, diğer Türk sporcusu Ahmet Önder’in  gümüş madalya kazandığı, paralelde Ferhat Arıcan da aynı alette bronz madalya kazandı.

Daha sonra 14-17 Mart 2019 tarihlerinde Bakü’de yapılan Azerbaycan Artistik Cimnastik Dünya Kupası’nda sınav veren Göztepeli Milli cimnastikçi yine kürsüye çıkmayı başardı,

Final Müsabakaları sonucunda ise Ferhat Arıcan paralel aletinde gümüş madalya kazanarak Olimpiyat seçme niteliği taşıyan 3.Dünya Kupasından da madalya ile ayrıldı.

Ferhat yeni hedefini ise Türk Milli Takımı’nı takım halinde olimpiyata taşımak olarak belirledi.

Milli Sporcu takım olarak özellikle Ekim ayında yapılacak olan ve olimpiyatlara gidecek takımların belirleneceği yarışmaya odaklanmış durumda. Bu yarışmada sporcular başarı elde eder ve takım olarak olimpiyatlara gitme şansını elde ederse, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olimpiyatlara ilk defa takım halinde gidilecek.

Milli sporcu Ferhat Arıcan 15 yıldır cimnastik yaptığını söyledi. Bu yılın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Arıcan, “Çünkü olimpiyat seçmeleri var. Takım olarak olimpiyatlara gitme hedefimiz var. Bunu gerçekten çok çalışarak elde edebiliriz. Bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. Tabii onun için çok çalışmamız gerekiyor. Bunun başlangıcını 2 yıl önce yaptık, artık sona doğru geliyoruz. Türkiye şampiyonasından sonra burada yoğun bir çalışma temposuna girdik. Kampımız artık sona eriyor. Bizim için en önemli şey birlikte çalışarak takım ruhunu oluşturabilmekti. Onu oluşturduğumuzu düşünüyorum. Daha iyi konsantre olarak tarihte hiç olmamış bir şeyi başarmaya çalışacağız. 2016’da ilk kez ben olimpiyatlara gitmiştim, şimdi takım halinde gitmek istiyoruz. Takım olarak gidersek tarihte bir ilki gerçekleştirmiş olacağız. 109 yıl sonra olimpiyatlara giden bir kişiden sonra takım olarak gitmek bizim için çok büyük bir başarı. Gerçekten dünyada olimpiyatlarda madalya almış kadar sevineceğiz. Çünkü böyle bir başarı önceden yok. Takım olarak oraya gidersek madalya alma şansımız da daha çok olacak” dedi.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article