2019/11/17 at 1:09 AM
Banner Top

İzmir Süper Amatör Lig Kırmızı Grup’ta ilk yarının lideri Foça Belediyespor, ikinci devrenin ilk maçında Aliağa Belediyesi Helvacıspor’u konuk etti.
Saatlerce aralıksız süren aşırı yağmur sebebiyle çamur deryasına dönüşen bir zemine karşın, yine de oynanmasına karar verilen maçta, iki takım oyuncuları da güç anlar yaşadı.
Karşılaşmayı Fatih Butel, Abdürrahim Akça, Salih Benli hakem üçlüsü yönetti.
Aliağa Belediyesi Helvacıspor, 27. Dakikada, bir dönem Foça forması da giyen Abdülkadir Çelikkaya’nın kazandırıp attığı penaltı golüyle öne geçti. Maçın 79. dakikasında Helvacı’dan Muhammet İnce ve 85. Dakikada Foça’dan Orçun Gencebay, Kırmızı kartla oyun dışı kaldı.
Foça’nın beraberlik için gösterdiği yoğun çabalar ancak son dakikada sonuç verdi. 90+5’te kazanılan frikik atışını gole çeviren Burak Beyit, ev sahibi takımın taraftarlarını sevindirdi. Santra yapılmadan maç bitti.
Helvacı futbolcu, yönetici ve teknik adamları pozisyonda faul olmadığı gerekçesiyle uzun süre maçın Fatih Butel’e itiraz etti. Ancak sonuç değişmedi. Karşılaşma 1-1 berabere sonuçlandı. İki taraf da çamurdan birer puan çıkardı.

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article