2019/11/17 at 8:08 PM
Banner Top

Fransız devi Paris Saint-Germain’in Türkiye akademisi, İzmir’in Bornova ilçesinde düzenlenen törenle açıldı.

Selçuk Yaşar Teknik Lisesi’nin yanındaki Bornova Langırt Sport Tesisleri’nde açılan akademinin kurucusu Nihat Uğurlu,  bu akademinin dünyada 14 binden fazla öğrencisi olduğunu ifade ederek Türkiye’de ise 650 sporcusunun bulunduğunu kaydetti.

Kadrosunda 200 milyon euroluk MBabppe, 140 milyonluk Neymar,  Cavani gibi dünya yıldızlarını bulunduran ve değeri toplam 1 milyar euroyu bulan Fransız ekibinin alt yapısına girme şansı yaratacak olan akademinin açılışı Paris Saint-Germain Academy Turkey Kurucusu Nihat Uğurlu, Paris Saint-Germain Genel Müdürü Neslihan Kaya ve Paris Saint-Germain Teknik Direktörü Hamza Gezmiş’in katılımıyla açıldı. Altay’ın Brezilyalı yıldızı Leandrinho’nun da. PSG Akademi’nin girişimcileri arasında olduğu belirtildi.

Akademinin dünyada 14 binden fazla öğrencisi bulunduğuun belirten, Nihat Uğurlu, “Paris Saint-Germain Academy Turkey kısa sürede sporcu sayısını 650 bandına taşıdı. 2019 bitmeden 1000 sayılarına ulaşmış olacak. Türk futbolunun altyapısına model oluşturmak ve Paris Saint-Germain altyapısına futbolcu yetiştirmek amacıyla açtığımız akademilerde, 3-18 yaşındaki çocuklara yönelik futbol ve kişisel gelişim eğitimleri veriyoruz. Örnek eğitim metodolojimizi tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz. Öncelik hedefimiz; Türkiye’de markayı oturtmak ve alışkanlık haline getirmek ve pazarda lider olmak. Yerli bir Türk firmayız.  Ülke futbolu için önemli ve büyük yatırımlar yapıyoruz. Çünkü futbolu seviyoruz ve kazandığımızı yine futbola yatırıyoruz. Güven sağlıyoruz, eğitimde ve insan sağlığına uygun antrenman programları uyguluyoruz” dedi.

Akademinin teknik ekibinde eski Karşıyakalı futbolcu bir çok kulüpte forma giyen Caner Ağca’nın da yer alması dikkat çekti.

Paris Saint-Germain Academy Turkey hakkında detaylı bilgi almak için psgacademyturkey.com adresini, psgacademyturkey sosyal medya hesapları ve 0530 942 1886 numaralı çağrı merkezi ile iletişime geçilebileceği belirtildi.

 

 

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article