2019/11/15 at 9:27 PM
Banner Top

Ümit Turmuş, futbolun tekrar başladığı Gana’da anlaşma sağladığı Pacific Heroes FC’de göreve başladı ve büyük ilgi gördü. Gana Basını 58 yaşındaki Türk teknik adamın Antalya ve Göztepe’nin yanısıra Malatyaspor, Balikesirspor, Turgutluspor, Aydinspor, Bucaspor gibi takımlarda da görev yaptığını belirtirken, 2000’li yılların başında çalıştığı Kamerun ekibi Racing’den sonra ikinci Afrika deneyimini yaşadığını vurguladı.
Turmuş, böylesine ididalı bir futbol kulübüne liderlik etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, “Bu takımı iyi yerlere getirmek için elimden geleni yapacağım. Bana güvenenlere teşekkür ediyorum. Beklentilerin farkındayım” dedi.

Ümit Turmuş, Pacific Heroes FC ile ilk sınavında, Gana’nın Galatasaray’ı olarak bilinen Accra Hearts of Oak’ı dostluk maçında ağırladı ve karşılaşmadan 1-1’lik beraberlikle ayrılarak güven verdi.
Ümit Turmuş, Pacific Heroes’in Kulüp Başkanı Eric Oppong Yeboah ve Vekil,  Andy Appiah-Kubi tarafından karşılandı. Turmuş’un kendisine armağan ettiği ay-yıldızlı formayı sırtından hiç çıkarmayan ve bütün gün onunla dolaşan Başkan Yeboah, Turmuş’tan övgü ile söz etti.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article