2019/11/14 at 11:23 AM
Banner Top

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H grubu 8. maçında A Milli Futbol Takımı, deplasmanda karşılaştığı Fransa ile 1-1 berabere kalarak, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na gitme yolunda büyük avantaj yakaladı. Mücadelenin 81. dakikasında Kaan Ayhan’ın beraberliği getiren golü atmasıyla milliler büyük sevinç yaşarken, Suriye’nin kuzeyinde düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan askerleri de unutmadı. Golden sonra millilerin asker selamı vermesi, tüm Türkiye’nin göğsünü kabarttı. Özellikle ay yıldızlı ekibin birlik ve beraberliğe en fazla gereksinim duyduğumuz anlarda alacağı sonucun bilincine vararak, sahaya çıkan ekibimiz Dünya Şampiyonu Fransa karşısında geri dönüşe imza atarak golünü bulurken, kahraman Mehmetçiklerimize de gönderme yapmayı ihmal etmedi.

Bu gibi duygulardan yoksun Almanlar  ise olayı kendi basınında skandal olarak haberleştirdi.

Alman Bild gazetesi “Avrupa Şampiyonası’nda skandal gece” başlığıyla verdiği haberde Türk milli takımının attığı gol sonrası Türk seyircilerinin önüne giderek asker selamı vermesini “Skandal” olarak okuyucularına duyurdu. Gazetede, “UEFA’nın soruşturmasına rağmen Türk futbolcular asker selamı verdi” ifadeleri kullanıldı.
Focus Onlin sitesi ise ‘Türk futbolcular skandalı tekrarladılar’ başlığı atılan haberde “Türkiye’nin Suriye’nin Kuzeyine yaptığı askeri harekat birçok ülke tarafından eleştirilirken, Türk milli takım oyuncularının askerleri selamlaması ‘Skandaldır’ denildi.

Spiegel Online sitesi ise ay-yıldızlıların selamını “Hangisi yasak? Hangisi serbest?” “UEFA’nın yasağına rağmen selam durdular” başlığıyla verdiği haberinde “Türk oyuncular attıkları golden sonra ve maçın bitiminde de Suriye’de bulunan askerlerinin yanında oldukları anlamına gelen eylem UEFA tarafından soruşturuluyor” ifadelerine yer verildi.

Banner Content
Tags: , , , , , , ,

Related Article