2019/11/22 at 3:27 AM
Banner Top

Süper Lig’de Antalya’yı konuk edecek Göztepe zinciri de çemberi de kıracak.
Geçen sezon takımı 40 yıl sonra Avrupa kapısına dayandıran iç saha galibiyetlerine hasret kalan sarı kırmızılı takım, İzmir’de son 8 maçta sadece 1 kez kazanabildi.

Teknik Direktör Tamer Tuna, “Biz kendi istediklerimizi sahaya yansıtırsak iyi bir takım olduğumuzu biliyoruz. Hem antrenman verimliliği hem motivasyonu yüksek bir takımla bugüne kadar gelmiştik. Bunu maçlarda sağlayamamayı biraz da iç saha psikolojimiz etkilemişti. Bunu bu haftadan itibaren artık yenmek istiyoruz” diye camiaya umut verdi.
Başakşehir galibiyetiyle takımın öz güveninin yerine geldiğini belirten Tuna, Kalan 4 haftada taraftarlarının desteğinin çok önemli olduğunu vurguladı.
Başakşehir maçında taraftarla bütünleştiklerini vurgulayan genç çalıştırıcı “Bundan sonraki süreçte maçın her anında, nasıl olursa olsun taraftarımız o gücü bize hissettirdiği an bu bütünlük her zaman sağlanacaktır. Başakşehir maçında önemli bir adım attık. Önümüzdeki maçlarda da buna sağladığımızda Süper Lig’de seneye de mücadele eden bir Göztepe olacak” dedi.
Sarı kırmızılılar Başakşehir galibiyetiyle averajla da olsa sıyrıldığı tehlike çemberinde, 30 puanlı Bursaspor ve 29 puanlı BB Erzurumspor’un tehdidi altında. Göz Göz’ün bir basamak üzerinde ise 34 puanlı Fenerbahçe var. Bu hafta Erzurum – Bursaspor’u ağırlarken, Fenerbahçe de Kasımpaşa ile Kasımpaşa’nın sahasında karşılaşacak.
Göztepe’de Yasin Öztekin, Traore, Hakan Çinemre, Kerem Atakan, Ghilas, Gassama ve Agbenyenu’nun sakatlıkları bulunurken, Gassama ve Yasin Öztekin’in ise Antalya maçına yetişmesi beklendiği öğrenildi.
Teknik patron Tuna, bu saatten sonra artık eksiklerin bir önemi olmadığını vurgularken, “Artık her görev alanın, bütün sorumluluğuyla görevlerini yerine getireceğine inanıyoruz. Bu kalitede oyuncu grubumuz var, bunu da gösterdiler. ” dedi. .

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article