2019/11/16 at 11:59 PM
Banner Top

Geçmişte de Fethiyespor’un onbiriyle “Yüce Atatürk” yazdığı tişörtleri başta olmak üzere bir çok garip ceza veren PDFK yeni bir garabete daha imza atmak üzere harekete geçti. Trabzon maçında takımları 3-1 mağlup olarak tehlike sınırına yaklaşmasına karşın rakip futbolcuları alkışlayan ve tüm Türkiye’nin takdirini kazanan Göztepe taraftarı “çirkin ve kötü tezahüratı” gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkedildi.
Gözlemciliğini Şahin Taşkınsoy, temsilciliklerini Murat Yamak, Hakan Atasoy ve Bülent Çınar Çavuş’un yaptığı karşılaşmanın ardından sarı kırmızılı ekip PFDK’ya sevkedilenler arasında birinci sırada yer aldı.
TFF Sitesi’nde “1- GÖZTEPE A.Ş. Kulübü’nün 22.02.2019 tarihinde oynanan GÖZTEPE A.Ş.-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.” ibaresi yer alırken, karar şaşkınlıkla ve tepkiyle karşılandı.
Sevke gerekçe olarak maçın 61. dakikasında bir grup taraftarın kısa süreli “Bağırmayan taraftar s…sin gitsin” sözleriyle, tribünlerde olağan karşılanan ve küfürden dahi sayılmayan, diğer taraftarları tezahürata davet etmesi gösterildi.


Karşılaşmanın ardından centilmenliği ile tüm Türkiye’nin gündemine gelen ve Önce Yusuf Yazıcı’yı, Ardından Abdülkadir Parmak’ı alkışlayan Göztepe taraftarının asil davranışı karşısında Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’ın yorumu; “Oynayanlar değil, alkışlayanlar büyüktür. Ben Göztepe taraftarını tebrik ediyorum” olmuştu.


Bu davranışı Trabzonspor’un elde ettiği skorun dahi önüne geçen Göztepe taraftarı için Trabzonspor Kulübü; “Futbolun centilmen yüzünü özlemiştik. Maç sonu her iki takımı da alkışlayarak uğurlayan Göztepe taraftarına teşekkürlerimizle.” paylaşımını yapmıştı. Trabzonspor taraftarları ise “Şüphesiz maçın en klas hareketi atılan goller kadar Yusuf ve Abdülkadir’in iyi oyunun hakkını veren Göztepe taraftarıydı.Teşekkürler” sözleriyle sarı kırmızılılara teşekkür etmişti. Bir çok ünlü futbolcu da Göztepe taraftarını alkışlarken,
Ergin Keleş; “Göztepe – Trabzonspor maçında oyundan çıkan Yusuf Yazıcı’yı ve Abdülkadir Parmak’ı alkışlayan Göztepe taraftarı maçtaFethki tüm gollerden daha güzel bir harekete imza attı. Ülkemizde futbolun ve özellikle genç kardeşlerimizin gelişimi adına tüm takım taraftarlarına örnek olur umarım.” ifadelerini kullanmıştı.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Related Article