2019/11/14 at 4:27 PM
Banner Top

Göztepe’de yabancı futbolcuların performansı kaleci Beto ve birkaç futbolcu dışında vasatın üzerine anca çıkarken, orta sahada sessiz sedasız parlayan Alpaslan Öztürk, yabancıları geride bıraktı ve adeta ekibin gizli yabancısı oldu.
Göztepe ile sezon başında 3 yıllık sözleşme imzalayan 25 yaşındaki orta saha oyuncusu son dönemde defansif özelliklerini de geride bırakan bir hücum performansı ortaya koyarken Göz Göz’ün de gizli gol silahı oldu.
Teknik Direktör Bayram Bektaş’ın 12 maçın 10’unda şans verdiği ve 7 maçta da ilk onbir başlattığı Alpaslan Kayseri maçının ardından Rize ağlarını sarsarak gol yollarında da artık korkulan bir isim olduğunu kanıtladı. Bunaltan Rize baskısına karşı Bektaş’ın 64. dakikada sahaya sürdüğü Alpaslan, Rize’nin pas koridorlarını kapattığı gibi 80.dakikada da şık bir gole imza attı.


Belçika’nın Anvers şehrinde doğan Alpaslan Öztürk, futbola Berchem Sport altyapısında başladıktan sonra 2009 yılında Birmingham City altyapısına transfer oldu.
Profesyonel futbol kariyerine İngiltere’de başlayan Alpaslan ardından Belçika’nın Beerschot ve Standart Liege takımlarında forma giydi. 2013-2014 sezonu devre arasında Kasımpaşa ile anlaşarak Türkiye kariyerine başlayan 25 yaşındaki oyuncu Eskişehirspor ve Elazığspor formalarını da giydi.

Ay-yıldızlı formayı U18’de 2, U20’de 4, U21’de 5, U23’de 1 kez giyen Alpaslan, Belçika forması altında da U18’de 7, U19’da 11, U21’de de 5 maça çıktı.

Eski manken ve güzellik kraliçelerinden Ebru Şancı ile 2015 yılında evlenen  Alpaslan’ın bu evlilikten Ceylin ve Mila adında 2 yaşındaki ikizleri var.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment