2019/12/09 at 3:18 AM
Banner Top

Ziraat Türkiye Kupası 3’üncü Tur eleme maçında Yozgatspor 1959’u geçerek adını üst tura yazdıran Göztepe, bu karşılaşmada sezonun birçok ilkini yaşadı. Sarı-kırmızılılarda kaleci Göktuğ Bakırbaş, Murat Paluli, Atınç Nukan, Veli Çetin, Kerem Atakan Keskin ve Hüseyin Bulut ilk kez resmi bir müsabakada forma giydi. İzmir temsilcisinin sezon başında kadrosuna kattığı Eren Derdiyok da Yozgatspor 1959 karşılaşmasında takımının ikinci golüne imza atarken, deneyimli oyuncu sarı-kırmızılı formayla ilk kez gol atma sevinci yaşadı. Göztepe’nin altyapısında yetişen ve bu sezon A takım kadrosunda şans bulan Ege Özkayımoğlu da Göztepe formasıyla ilk golünü Yozgatspor maçında kaydetti. Genç futbolcu, gol sevincini yardımcı antrenör olan babası Şakir Özkayımoğlu’na sarılarak kutladı. Bu sezon formasını kaptıran Yasin Öztekin de kupa mesaisinde forma savaşında pes etmeyeceğinin sinyallerini verdi. Karşılaşmaya kaptan olarak başlayan Yasin, Ege ve Eren’in gollerinde asisti yapan isim oldu.

Tuna, Yozgatspor müsabakasında forma verdiği genç futbolcularına övgüler yağdırdı. Gençlerin gösterdiği oyunun önemli olduğuna vurgu yapan Tamer Tuna, “Yeşil alandaki rekabette hiçbir fark yok. Bunlarla ilgili genç futbolcularımızın aşamaları var, daha da olacaktır. Yeterli değil tabi ki ama fırsat buldukça gençlerimiz oynamaya yükümlüler, çünkü çok iyi çalışıyorlar” diye konuştu.

“Ligde ilk 4 haftada yaşadığımız bir süreç var. Daha iyisi olabilir miydi, bugünü görünce tabii ki olabilirdi. Takım adaptasyonu, yeni transferlerimiz, bu takımın geçen seneden gelen yapılanması adına geçiş süreci ilk 4 hafta adına bizim adımıza iyi olmadı. Oynadığımız son 2 maç istediklerimizi yapabildiğimiz 2 maça dönüştü. Üzerimizdeki baskıyı iyi yönettik. Stres yönetimini iyi gerçekleştirdik. Galibiyetlerin devamı gelmeli” diye konuştu

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Related Article