2019/11/14 at 12:03 PM
Banner Top

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’u ziyaret ederek, gelecek yıl da Bornova’da maçlarını oynama konusunda anlaşma sağladı.

Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya ve CEO Özgür Gündoğan’ın da katıldığı ziyarette, stat ve altyapı konusunda birlikte yapılabilecek çalışmalar konuşuldu.

Süper Lig’de üçüncü sezonlarını geçireceklerini belirten Başkan Mehmet Sepil, “Bunun en önemli sebeplerinden biri Bornova Belediyesi ile stat konusunda yaptığımız iş birliği. Play-Off finalinde Eskişehirspor’u yenip Süper Lig’e çıktığımız sezonda Bornova Belediyesi bize kucak açtı. Bornova Stadı’nı hızla büyüttük. Şimdi Bornova’da dördüncü yılımızı da dolduracağız. Göztepe’ye çok güzel bir stat yapıyoruz ama müteahhitler aralık için tarih verse de biz bir yıl daha Bornova’da oynayacak şekilde kendimizi hazırlıyoruz. Bornova Belediye Başkanı Sayın Mustafa İduğ’dan onu rica ettim. Biz kendi stadımıza geçtikten sonra Bornova Belediyesi-Göztepe iş birliği futbolun yanında sporun bütün amatör dallarında devam edecek. Birlikte yine çalışacağız” diye konuştu.

Ziyaretinden dolayı Mehmet Sepil’e teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise “Kendisinin Göztepe’ye, İzmir ve Türk futboluna büyük katkıları oldu. Sayın Sepil son beş yılda yaptıkları ile Seyit Mehmet Özkan ile birlikte heykeli dikilmesi gereken bir futbol adamı. Ben kendileri ile onur duyuyorum” dedi. Göztepe ve Bornova’nın her zaman el ele olması gerektiğini ifade eden Başkan İduğ altyapı konusunda da işbirliğini sürdüreceklerini, Göztepe, Altınordu, Altay gibi yarışmacı takımlara tesisleşme ve altyapı konusnda destek vereceklerini ve oyuncu yetiştirmeye öncelik vereceklerini söyledi.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article