2019/11/17 at 9:18 PM
Banner Top

Türkiye’de İnşaat ve enerji sektörünün öncü firmalarından Türkerler Holding, İzmir’in köklü kulübü
Göztepe ile 4. kez sponsorluk anlaşması imzaladı.

Göztepe, Süper Lig’de bu sezon formasında göğüste “TÜRKERLER” şortta ise “MAHALL BOMONTİ İZMİR” logoları ile top koşturacak. Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker; “Ankaralı bir iş insanı olarak İzmir ve spora yatırım yapmak en
büyük hayallerimdendi. Bir kez daha bunun gurur ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
Türkerler Holding ve Göztepe. Türkiye’nin iki büyük marka ve değeri. Biri yaptığı milyarlarca dolarlık yatırımlar diğeri ise spor arenasındaki başarıları ile… İki marka 4.kez el sıkıştı. Türkerler Holding,  Göztepe Spor Kulübüne 4. kez sponsor oldu.
Anlaşma, Türkerler Holding’in Halkapınar’daki Mahall Bomonti İzmir projesinin tanıtım ofisinde düzenlenen basın toplantısında Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker ve Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil tarafından imzalandı. Törene, Türkerler Holding yöneticileri, Göztepe Spor Kulübü Yönetim kurulu, teknik heyet ve bazı futbolcular ve efane takımın üyeleri de da katıldı.

Türkerler Holding yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, “Türkiye’ye Avrupa’dan ilk sportif başarıları getiren Göztepe Spor Kulübümüzle bir kez daha işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. İzmir’in, iş dünyasıyla, yatırımlarıyla, sanatıyla, sporuyla daha da yükselmesi gerektiğini düşünen bir iş insanı olarak, 3 yıldır olduğu gibi bu yılda İzmir’in gururu Göztepe’mize destek olmak bizlere onur veriyor” dedi.
Türker, En büyük temennisinin Göztepe’nin sadece Süper Lig’de değil, Avrupa liglerinde de iyi yerlere gelmesi olduğunu, o gün geldiğinde de yine İzmir’in, sporun destekçisi olacaklarını özellikle vurguladı.

Göztepe ve taraftarların büyük bir heyecanla beklediği yeni stadyum ise 2020 yılının ocak ayında yaklaşık üç ay sonra açılacak. Yeni stadyumda Göztepe ilk maçını Beşiktaş’la oynayacak.
Kazım Türker, “Kuşkusuz bu yeni stad ve yeni heyecan değerli oyuncularımıza ve taraftarlarımıza çok iyi bir motivasyon olacak, İzmir’e de çok yakışacak. İzmir’e bu değeri kazandıran herkese buradan kendi adıma teşekkür etmek isterim” derken, bölgeye yaptıkları yatırımlara dikkat çekti.

Kazım Türker, Türkerlerin, başta İzmir olmak üzere bölgeye, inşaat, sağlık, yenilenebilir enerji alanlarında büyük yatırımları olduğunu vurgularken,  “MahallBomonti İzmir, İzmir-Bayraklı Şehir Hastanesi ile rüzgâr ve jeotermal santralleri bunlardan öne çıkanlardır. İzmir’e son 3 yılda toplam yatırımımız 2 milyar dolara yakın. Yaklaşık 12 milyar lira” diye konuştu.

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ise şöyle konuştu :

“İzmir’imizi Süper Ligde en iyi şekilde temsil etmek için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.Kentimizin gelişmesi, istihdam ve değer yaratması açısından çok önemli katkı sağladığına inandığım, “Mahallbomonti İzmir” projesine
imza atan, ülkemizin en kıymetli holdinglerinden Türkerler Holding ile bir kez daha çok değerli bir sponsorluk anlaşmasına imza attık.
Ülkemizin her alanda birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde, İzmir’imize değer katacak bu birlikteliğin oluşmasında büyük katkı sağlayan Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum, işbirliğinin her iki kurum açısından da hayırlı olmasını diliyorum.”
Törenin sonunda Göztepe Spor Kulübü Başkanı Sepil, Kazım Türker’e kendi isminin yazılı olduğu forma hediye etti.

Banner Content